Mektuplarla Behçet Necatigil söyleşisi

18.01.2022
A+
A-

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın bu ayki etkinlikleri kapsamında “Mektuplarla Behçet Necatigil Söyleşisi” bugün Loca’da yapılacak.

Mektuplarla Behçet Necatigil söyleşisi Yapı Kredi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Loca’da yapılacak. 18 Ocak 2022 Salı günü düzenlenecek söyleşinin moderatörlüğünü Murat Yalçıntaş üstlenecek. 

Ayşe Sarısayın ve Serenad Demirhan’ın konuşmacı olarak katılacağı söyleşi saat 18.30’da başlayacak. Loca’daki söyleşi, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacak. 

Mektuplarla Behçet Necatigil

Behçet Necatigil’in Alman akademisyenler Otto Spies, Annemarie Schimmel, Horst Wilfrid Brands ve Avusturyalı Türkolog Andreas Tietze’yle 1940’lı yıllarda başlayıp 1970’lerin ortasına dek süren mektuplaşmaları Tercümemi Nasıl Buldunuz? adıyla kısa bir süre önce Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.

Edebiyat tarihimiz açısından önemli bir derleme niteliğindeki kitap, bu değerli isimlerin edebiyat dünyalarına ışık tutarken, zamanla gelişen dostluklara da tanıklık ediyor.

18 Ocak Salı günü saat 18:30’da yapılacak Mektuplarla Necatigil etkinliğinde Tercümemi Nasıl Buldunuz? kitabı çerçevesinde Necatigil’in çevirmenliği ve mektuplarda beliren edebi kişiliği konuşulacak.

Kitabın editörlüğünü kitabın editörü Murat Yalçın üstleniyor.

Necatigil’in aile mektuplarını, çeviri şiirlerini okurlarla buluşturmuş olan kızı, yazar ve çevirmen Ayşe Sarısayın ile son yıllarda Necatigil arşivinden yeni kitapları yayına hazırlayan Serenad Demirhan söyleşinin konuşmacıları.

Loca’da yapılacak olan etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacak. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.