Mersin Kitap Fuarı bayram yeri gibi

29.11.2016
A+
A-

Mersin’de bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarına ilgi büyük. 2. CNR Mersin Kitap Fuarı’nın ilk iki gününde 30 bin ziyaretçisi vardı.

Mersin Kitap Fuarı bayram yeri gibi

CNR Mersin Kitap Fuarı, 26 Kasım’da açıldı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuarın ilk iki gününde 30 bin ziyaretçisi vardı. 

Fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenleniyor. 

2. CNR Mersin Kitap Fuarı bayram yeri gibi. Kitapseverlerin coşkulu katılımının ilk iki güne yansıyan rakamsal değeri 30 bin. CNR Yenişehir Merkezi’nde 26 Kasım tarihinde kapılarını açan fuar, 220 yayın evini Mersin ve çevre illerin okuyucularıyla buluşturuyor. 

AKDENİZ VE EDEBİYAT

Fuarın teması “Akdeniz ve Edebiyat” olarak açıklandı. İlk iki gününde çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanlarının oluşturulmasının yanı sıra, ünlü yazarların katıldığı seminer, söyleşi, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de düzenlendi. Elbette yazar-okur buluşmaları düzenleniyor. Başlangıç günlerinde Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Nedim İnce, Saadet Bilir, Ayşe Çalık Ross okurlarla buluşan yazarların bir bölümünü oluşturdu. 

Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ, CNR Mersin Kitap Fuarı’nda okurlarına bir sunum yaparak, 15 Temmuz darbe girişimindeki izlenimlerini aktardı.

220 yayınevi ve 350 marka kitaplarını okuyucuları ile buluşturuyor. Çok sayıda yazarın imza günü, söyleşilerine ev sahipliği yapacak CNR Mersin Kitap Fuarı, indirimli kitap satışlarıyla 4 Aralık Pazar gününe kadar okuyucularını ağırlayacak.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.