Metin Çoban vefat etti tiyatro dünyasından bir yıldız daha kaydı

Tiyatro dünyasının ustalarından Metin Çoban hayatını kaybetti. Metin Çoban’ın vefatı ile tiyatro dünyasında derin bir üzüntü oluştu. Metin Çoban’ın naaşı bugün son yolculuğuna uğurlanacak….

Metin Çoban vefat etti. Tiyatro dünyasından bir yıldız daha kaydı. Usta tiyatrocu Metin Çoban İzmir’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Metin Çoban’ın cenazesi hakkında açıklama yapıldı. Metin Çoban hayatını kaybetti. Tiyatronun usta ismi Metin Çoban vefat etti.

Tiyatro dünyasının ustalarından Metin Çoban vefatı ile sanat dünyasında derin bir üzüntü yarattı. Metin Çoban cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanacak.

Metin Çoban geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sayısız oyunda önemli roller üstlenen usta tiyatrocu Metin Çoban İzmir’de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Aynı zamanda besteci olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu usta tiyatro sanatçısı Metin Çoban hayatını kaybetti.

Radyo Tiyatrosu ve Arkası Yarın’danın unutulmaz seslerinden olan usta oyuncu Metin Çoban, İzmir’de geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Metin Çoban cenaze töreni ile uğurlanacak

Metin Çoban için cenaze töreni 4 Kasım 2020 Çarşamba günü (bugün) saat 11.00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek. Sanatçı, öğle vaktinde Maltepe Gülsuyu Mezarlığı’nda defnedilecek. 

Metin Çoban kimdir

Metin Çoban tiyatroya amatör olarak Kadıköy Halkevi’nde başladı. Okul temsilleri ve seyirlik oyunlarda rol aldıktan sonra profesyonelliğe ilk adımını Atilla Opereti’nde attı. Bu arada Muhittin Sadak’ın Şehir Korosu ve Nedim Otyam’ın kurduğu koroda yer aldı. Daha sonra Necati Başara, Ahmet Yamacı, Orhan Dağlı ve Feriha Tunceli’nin eğitmenliklerinde Türk halk müziği, Neveser Kökdeş ve Ferudun Darbaz eğitiminde de Türk sanat müziği çalışmalarında bulundu.

Ardından İstanbul Şehir Tiyatroları’na girdi. Sayısız oyunda önemli roller aldı. Yerli oyunlar için oyun müzikleri besteledi. Radyo tiyatrolarında oyunlar yönetti. Emekli olduktan sonra da sahneyi bırakmayan Metin Çoban, son olarak “On İki Öfkeli Adam” ve “Komik-i Şehir Naşit Bey” adlı oyunlarda rol aldı.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.