Müjdat Gezen Eğlence Dünyası müzikali ile ünlüler geçidi

01.09.2019
A+
A-

Türk tiyatro dünyasına geniş kadrolu ve büyük prodüksiyonlu yeni bir müzikal geliyor. Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ve rol aldığı Eğlence Dünyası müzikali Ekim ayında sahnede olacak.

Müjdat Gezen Eğlence Dünyası müzikali ile ünlüler geçidi. Tiyatro dünyamızın usta isimlerinden Müjdat Gezen, 2019-2020 tiyatro sezonunda yeni bir müzikal sahneleyecek. Oyuncularla birlikte 118 kişilik dev kadro müzikalde görev yapacak.

“Eğlence Dünyası” adlı müzikali Müjdat Gezen tarafından yazıldı. Müzikalin yönetmenliğini de yapan Müjdat Gezen, aynı zaman da rol da aldı.

Eğlence Dünyası müzikali kadrosu ünlü dolu

Eğlence Dünyası müzikali oyuncu kadrosunda ünlü isimler var. Sinema dünyamızın kahramanı Cüneyt Arkın müzikalde rol aldı. Tiyatro dünyamızın yıldız isimleri Oya Başar, Ercan Bostancıoğlu, İlhan Daner, Kayhan Yıldızoğlu ve Behzat Uygur da müzikalde olacak.

TİM Show Center’da sahnelenecek olan Eğlence Dünyası müzikali, 1453’ten 2019’a İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki eğlence hayatını belgelerle, müzikle ve mizahla anlatacak.

Eğlence Dünyası müzikali Ekim ayında seyirciyle buluşacak. Müzikalde Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca annesiyle birlikte sahnede olacak. Cüneyt Arkın ile oğlu Kaan Polat Cüreklibatur, Behzat Uygur’un oğlu Nejat Uygur (dedesi ile aynı isimli) da baba-oğul olarak rol alacaklar. 

Eğlence Dünyası oyuncuları arasında Cem Cücenoğlu, Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Selen Seyven, Buket Dereoğlu, Nazlı Mengi, Fide Köksal, Aşık Nesimi, Yaşar Ayvacı, Barış Taşkın, Kıvanç Tiner,  Seran Bilgi ve Emre Özmen de rol alacak. 

Melihat Gülses, Ayben Erman, Semiha Yankı ve Sevcan Orhan ise konuk ses sanatçıları olarak Eglence Dünyası’nda sahnede olacaklar.

Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi milli güreşçi Okay Köksal, Türk güreşçisi rolünü oynayacak. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış olan 2017 yılı Survivor yarışması şampiyonu Ogeday Girişken de müzikalde rol alacak. 

Eğlence Dünyası müzikalinin dekor tasarımı Barış Dinçel’e ait. Müzik direktörlüğünü Seçil Akın üstlendi. Kayıt çalışmalarının Müziklab’da Murat Yelken eşliğinde yapıldığı Eğlence Dünyası’nın koreografisi Pınar Ataer’e ait.

Kostümler, Aygül Kostüm Evi tarafından hazırlandı. Ünlü makyaj ustası Corci’nin yanı sıra dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte oyunda 118 kişilik bir kadro görev alacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.