Murakami’nin yeni romanı ‘çok tuhaf’

16.12.2016
A+
A-

Haruki Murakami’nin yeni kitabı geliyor. Şubat ayında çıkacak kitap için Murakami “çok tuhaf bir öykü” dedi.

Murakami’nin yeni romanı ‘çok tuhaf’

Japon edebiyatının dünya temsilcisi Haruki Murakami’nin yeni romanı ‘çok tuhaf’ Shinchosha Publishing Co. yayınevi, Murakami’nin yeni romanının tarihini şubat olarak açıkladı. Murakami’nin yeni romanı ile ilgili duyuruyu yapan yayınevi iki boş kitap kapağı da paylaştı. Bunun da kitabın adının, konusunun ve tam yayın tarihinin henüz belli olmadığı anlamına geldiği belirtiliyor. 

Ortada henüz kitapla ilgili bir ipucu yok. Ancak Murakami. Danimarka’daki bir etkinlikte konuşurken belki de ipucu anlamına gelebilecek bir cümle kurdu. Murakami, yeni romanı için “Çok tuhaf bir öykü” ifadesini kullandı. 

67 yaşındaki yazar, 1987 yılında çıkan ‘Norveç Ormanı’ romanıyla ilk kez çok satanlara girmişti. Murakami, ‘Zemberek kuşunun Güncesi,’ ‘1Q84’ ve ‘Sahilde Kafka’ gibi kitaplarıyla tanınıyor.

Editör: Serdar Tunatürk

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.