Murathan Mungan şarkıları senfoni orkestrası ile ses bulacak

13.08.2020
A+
A-

Dillerden düşmeyen “Maskeli Balo”, “Telli Telli”, “Eskiden”, “Çember”, “Fırtına”, Olmasa Mektubun”, “Aşk Yeniden” gibi şarkıların sözleri, şiirleri Murathan Mungan’a ait. Şimdi bu şarkılar senfoni orkestrası eşliğinde müzikseverlerle buluşacak.

Murathan Mungan şarkıları senfoni orkestrası ile ses bulacak. Murathan Mungan şarkıları için özel bir çalışma yapıldı. 
İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası 30 kişilik sanatçı ekibiyle sahnede Murathan Mungan’ın eserlerini icra edecek. 

“Maskeli Balo”, “Olmasa Mektubun” dediğimizde hemen ezberimizden dilimize düşen o şarkıların şiirlerini yazan Murathan Mungan…

Şimdi o güzel şarkılar bambaşka bir lezzetle sunulacak. İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde ses bulacak olan Murathan Mungan şarkıları Yeni Türkü’nün solisti Derya Köroğlu ve Kalben birlikte söyleyecek. Sahnede aynı zamanda Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem de olacak. 

Murathan Mungan’ın şarkıları denilince de akla hemen elbette Yeni Türkü geliyor. Dillerden düşmeyen o şarkılar “Maskeli Balo”, “Telli Telli”, “Eskiden”, “Çember”, “Fırtına”, Olmasa Mektubun”, “Aşk Yeniden” senfonik olarak dinleyenlerle buluşacak. 

Şair ve yazar Murathan Mungan’ın kaleminden çıkma sözleriyle yıllardır dillerden düşmeyen bu şarkıları senfoni orkestrası eşliğinde dinlemek isteyenler için tarih 19 Eylül, mekan Vadi Açıkhava sahnesi… 

Murathan Mungan’ın imzasını taşıyan şarkıların senfonik aranjmanları aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Alper Kömürcü’ye ait.

Covid19 nedeniyle fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak mekan kapasitesinin çok altında sınırlı sayıda seyirci alınacak konser 19 Eylül’de Vadi Açıkhava’da yapılacak. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.