Mürvet Güzelsoy eserlerini Kalp Vakfı yararına satışa sundu

Mürvet Güzelsoy eserlerini Kalp Vakfı yararına satışa sundu

Dünyaca ünlü çağdaş Türk ressamı Mürvet Güzelsoy, resim, seramik ve özgün baskı eserlerinden oluşan 11. kişisel sergisini Nişantaşı Galeri İdil’de açtı. Sanatçı, eserlerini Türk Kalp Vakfı yararına satışa çıkardı. Mürvet Güzelsoy, 100 eserini 10 Ekim Cumartesi günü Nişantaşı Galeri İdil’de Türk Kalp Vakfı yararına satışa çıkarttı. Yurtdışında Philedelphia ve New York’ta yurtiçinde ise farklı illerdeki 300’ün üzerinde çağdaş Türk ressamlarının sergisine eserleriyle katılan Güzelsoy, Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Mürvet Güzelsoy, toplam 100 eserini sanatseverlerin ilgisine sunuyor. 16 Eylül’de açılan sergi 10 Ekim tarihine kadar görülebilecek. Serginin bitiş tarihinde ise eserler Türk Kalp Vakfı yararına satışa sunulacak.

Galeri İdil:      Valikonağı Cad.No:45-47 Nişantaşı, İstanbul    
Tel: 0(212) 283 23 83

mürvet güzelsoy mürvet güzelsoy mürvet güzelsoy

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.