Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuruları açıldı

Merhum gazeteci Naci Girginsoy’un vefatının kırkıncı yılında, adını anma ve yaşatmak için öykü yarışması düzenleniyor. Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuruları başladı.

Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuruları açıldı. Merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısını yaşatmak için düzenlenen öykü yarışması için başvurular başladı. 

Naci Girginsoy’un vefatının 40’ıncı yılında İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuru koşulları açıklandı. 

Ödüle hak kazanan eserler 16 Haziran 2022 Perşembe günü açıklanacak. Ödül töreni ise 26 Haziran 2022 Pazar günü düzenlenecek. Naci Girginsoy Öykü Ödülü için son başvuru tarihi ise 2 Nisan 2022 Cumartesi…

Öykü yarışmasına gönderilecek eserlerleri değerlendirecek kurulda şu isimler yer alıyor:

Şair ve yazar Fatma Türk Kuşkaya, şair ve yazar Türkiye Pen Yazarlar Derneği İkinci Başkanı Halil İbrahim Özcan, şair ve yazar Türkiye PEN Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Aliye, yazar Öner Yağcı, yazar Prof. Dr. Emin Sami Arısoy ve gazeteci, şair ve yazar Ruhan Odabaş. 

Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuru koşulları şöyle:

Naci Girginsoy Öykü Yarışması başvuru koşulları:

Yarışmaya her katılımcı bir (1) eser ile katılabilecektir.

Öykü adı ve öykü yazan kişinin rumuzu öykünün başında belirtilmelidir.

Adaylar yarışmaya katıldığı eserin yedi (7) kopyasını açıklanan adrese 02.04.2022 mesai bitiminde gönderilen adreste olacak şekilde elden ya da taahhütlü posta veya kargo ile gönderecektir.

Adaylar yarışmaya katılmak istediği eser bilgisini içeren imzalı tutanağı iletişim bilgilerinin de yer aldığı rumuzlu özgeçmişiyle birlikte bir zarf içinde elden teslim edecek ya da bu evrakları eser ile birlikte göndereceklerdir.

Her türlü gecikmeden adaylar sorumludur. Eserler e-posta yoluyla kabul edilmeyecektir.

Başvuru belgesindeki bütün bilgilerin beyanında doğruluk esastır. Bu bilgiler sebebiyle doğabilecek hukuki sorumluluk imza sahibine aittir.

Yarışmaya katılım sağlayan eserler, yarışmayı düzenleyen kurumların arşivinde saklanacaktır.

Yarışmaya katılım sağlayan eserler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif hakları ile yarışmayı düzenleyen kurum/kuruluş’ a devredilmiş olacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Eserin özgün olmaması ve benzeri durumlardan doğabilecek telif hakkı ile ilgili ihlallerden başvuru sahibi sorumludur.

Yasalara aykırılık oluşturan ve daha önce herhangi bir yarışmada ödüle değer görülmüş olan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserler yüz (100) puan üzerinden değerlendirilecektir.

Katılım şartlarına uygun bulunmayan eserler değerlendirmeye alınmaz.

Yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar 16 Haziran 2022 tarihinde açıklanacaktır.

Yapıtlar Türk dilinde yazılmış olmalıdır. Seçici kurul üyeleri ve yakınları ile İzmit Belediyesi çalışanları yarışmaya katılamaz.

Öykü A4 boyutunda, 12 punto, “Times New Roman” yazı karakteriyle yazılmalıdır. Öykünün uzunluğu 1,5 satır aralığıyla, en az üç (3) A4 sayfa, en fazla sekiz (8) A4 sayfa olmalıdır.

Posta Adresi:
İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü
Hacı Hasan Mahallesi Yukarı Pazara Caddesi Sarı Konak No:26
İZMİT/KOCAELİ

Naci Girginsoy Öykü Yarışması Ödülleri
Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
Seçici kurul tarafından belirlenen ilk 15 eser kitap haline getirilecektir.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.