New York’ta Türk filmleri

Amerikan Türk Cemiyeti, New York’ta Türk filmleri festivali düzenliyor. 15. Newyork Türk Film Festivali 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Amerikan Türk Cemiyeti tarafından düzenlenen New York’ta Türk filmleri festivalinin açılışı Çağan Irmak’ın Nadide Hayat filmi ile yapılacak. 

Amerikan Türk Cemiyeti (The American Turkish Society- ATS) tarafından düzenlenen 15. New York Türk Film Festivali’nin sponsorluklarını ise Türk Hava Yolları ve Ramerica yapıyor. New York’taki sanat okulu School of Visual Arts Theatre’da gerçekleştirilecek festivalin bu yılki programında yedi uzun metraj ve bir belgesel film bulunuyor.

Festivalde Türkiye’nin 2016 yılı Oscar adayı “Sivas” filminin New York prömiyeri de yapılacak. Fransa’nın 2016 Oscar adayı “Mustang”ın gösterimi gerçekleştirilecek.

Festivalde ayrıca 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 4 dalda Altın Portakal kazanan “Sarmaşık” filmi ve “Kar Korsanları”yla birlikte, “Limonata” ve “Motör” filmi de gösterilecek.

Yetkin Dikinciler, Zeki Demirkubuz, Nadir Sarıbacak, Faruk Hacıhafızoğlu ve Cem Kaya’nın da katılım göstereceği festivalde, film gösterimleri öncesi resepsiyon, sonrasında da soru-cevaplı söyleşiler yapılacak.

Festivalde şu ana kadar 300’ü aşkın klasik ve çağdaş dönem uzun metraj, belgesel ve kısa filmin gösterimi gerçekleştirildi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.