Nihan Eren’in Öykü Kitabına Ödül

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü, bu yıl öykü dalında B.Nihan Eren’in ikinci öykü kitabı “Kör Pencerede Uyuyan”a verildi.

Ferit Edgü, Nursel Duruel, İbrahim Yıldırım, Handan İnci ve Faruk Duman’dan oluşan seçici kurul, Eren’in kitabını “Öyküyü oluşturan konuyu çok değişik açılardan geliştirmiş olduğu ve işlenmiş bir dille öykü diline katkıda bulunduğu” gerekçesiyle ödüle değer buldu. Eren’e ödülü 14 Kasım’da TÜYAP Kitap Fuarı’ndaki Karadeniz Salonu’nda saat 16.45’te yapılacak törenle verilecek. Daha önce “Yavaş” kitabıyla dikkati çeken Eren, Kör Pencerede Uyuyan’da hayatların tehlikeye girmesi üstüne kurulu öyküler anlatıyor. Kitap, on bir öykülü Gece ile dokuz öykülü Gün’ü içeriyor.

Nihan Eren’in Kör Pencerede Uyuyan adlı kitabı yayınlandığında kendisi ile bir mülakat yapılmış. Keyifle okuyacağınızı düşündüğüm mülakatın linki aşağıdadır.

http://www.artfulliving.com.tr/edebiyat/bilincaltinda-cakan-ve-kaybolan-duygulari-anlatmaya-deger-buluyordum-i-2236

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.