Nuh Tepesi filminin fragmanı yayınlandı

Başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in rol aldığı Nuh Tepesi adlı film yakında vizyona girecek. Filmin fragmanı yayınlandı.

Nuh Tepesi filminin fragmanı yayınlandı. 6 Mart’ta vizyona girecek olan Nuh Tepesi filminin başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir rol alıyor. 

Nuh Tepesi, Tribeca Film Festivali ve Altın Koza gibi ulusal ve uluslararası festivallerde ödüller kazandı. Vizyon için geri sayan film, dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapmıştı.

Film, aynı festivalde En İyi Senaryo ödülünü kazandı; Ali Atay En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Nuh Tepesi’nin yönetmenliğini ise Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi dünya festivallerinde gösterilen kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk üstleniyor.

Cenk Ertürk’ün ilk uzun metrajlı filmi. Senaryo da Ertürk’e ait.

Nuh Tepesi, ölüm döşeğinde olan babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikâyesini anlatıyor. Film, bir yandan yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı’nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmeye bir yandan da ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkmaya çalışan Ömer’in yaşadıklarını konu ediyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.