Nur Ulubil resimleri İstanbul Benim Rüyam sergisinde

Ressam ve heykeltıraş Nur Ulubil’in yağlıboya çalışmaları “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel sergisinde sanat severlerin ilgisine sunuluyor.

Nur Ulubil resimleri İstanbul Benim Rüyam sergisinde

Nur Ulubil resimleri İstanbul Benim Rüyam sergisinde yer alıyor. Diş hekimi Nur Ulubil, yağlı boya çalışmaları ile sanat severlerle buluşuyor. 

Diş hekimi Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel resim sergisi, 11 Nisan Perşembe günü Etiler Akatlar Kültür Merkezi’nde açılıyor.  Sergi 20 Nisan 2019 Cumartesi akşamına kadar açık kalacak. Sergide 52 yağlıboya resim sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Nur Ulubil yağlı boya çalışmaları İstanbul Benim Rüyam adlı kişisel sergisiyle sanat severlerle buluşuyor.

Hekimliğinin yanı sıra ressam ve heykeltıraş olan Dr. Nur Ulubil, son dönem çalışmalarının yer aldığı sergi için şunları söylüyor: “İstanbul’un bir film platosunu andıran tarihi dokuları her geçen gün büyük bir hızla yok oluyor. Bu eşsiz güzellik bir daha geriye dönemeyecek şekilde tarihin karanlıklarına gömülüyor ve kent beton yığını haline dönüşüyor. Bu durum her İstanbullu gibi benim de yüreğime dokunuyor. Bundan dolayı bu görüntüleri ölümsüzleştirmeyi bir insanlık, bir ressamlık görevi olarak görüyorum.  Bu nedenle de resimlerimin teması eski İstanbul.”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.