“Obama productions” sunar

23.11.2020
A+
A-

Obama çifti televizyon dizi yapımcılığına soyundu. İlk işleri ise Turmp yönetimi ‘dalgaya’ alan bir komedi…

Önceki ABD Bakanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, televizyon dizisi yapımcılığına soyundu. Çift politik bir komedi dizisi için düğmeye bastı. 

Obamalar, High Ground Productions adlı şirketleri ile ilk dizi için anlaşmayı yaptı. İlk işleri Michael Lewis’in The Fifth Risk isimli kitabında televizyona uyarlanacak olan “The G Word” adlı dizi… 

Dizide önceki başkanın yönetimiyle yeni gelen Trump başkanlığı arasındaki geçişte yaşanan kargaşayı anlatılıyor. Trump yönetimindeki kaosun ele alınacağı komedi tarzındaki televizyon dizisinde ‘yönetim’in kirli bir kelime mi yoksa güvenilir bir kurum mu olduğu sorgulanacak. 

The G Word, kısmen bir skeç komedisi, kısmen de bir belgesel niteliği taşıyacağı ifade ediliyor. Dizinin çekimlerinin yeni yılda başlayacağı belirtiliyor.

Komedyen Adam Conover’ın dümenine geçeceği dizi, yönetimin kirli bir kelime mi yoksa güvenilir bir kurum mu olduğunu sorgulamayı hedefliyor.

Conover sosyal medya hesabından iddiaları doğrulayarak “Bu haberi nihayet paylaşabiliyor olmaktan çok mutluyum. Federal yönetimi konu alan yeni bir komedi dizisi yaratıyorum. İsmi The G Word ve onu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Lewis’in önceki kitaplarından bir kısmı daha önce beyazperdeye uyarlanmıştı. Bunların arasında ikisi de eleştirmenlerce beğenilen Kazanma Sanatı (Moneyball) ve Büyük Açık (The Big Short) filmleri de yer alıyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.