Oktay Akbal Edebiyat Ödülü başvuruları devam ediyor

Edebiyatımızın ustalarından merhum Oktay Akbal’ın anısına düzenlenen ödül yarışması için başvurular devam ediyor…

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü başvuruları devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ için başvurular 4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. 

Türk Edebiyatının usta isimlerinden olan gazeteci Oktay Akbal anısına ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ yarışması düzenleniyor. İlki bu yıl düzenlenecek olan ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ için başvurular devam ediyor. 

Muğla sevdalısı Oktay Akbal’ın ismi Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Yarışması” ile yaşatılacak. Ödül, 2021’de öyküye, 2022’de romana, 2023’te köşe yazısına verilecek. Adaylık başvurusu, 2021 yılı için 2020 yılında yayımlanmış olan öykü kitaplarına açık olacak. Başvuru,  4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Başvurular Muğla Büyükşehir Belediyesi, Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğüne yapılacak. 

Duyuruya göre yazar ya da yayınevleri 2020 yılında yayımlanmış öykü kitapları ile yarışmaya başvuracaklar. 

Yarışmaya katılacak olan eser sahipleri, eserlerini posta, kargo,elden vb. şekillerde adrese teslim edebilecek. Ödül kazanan eser sahibine ‘Ödül Belgesi’, ‘Ödül Plaketi’ ile 5 bin TL para ödülü verilecek. Ödül, Muğla’da Oktay Akbal’ın doğum günü olan 20 Nisan’da düzenlenecek törenle verilecek.

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü 2021 Yılı Seçici Kurulu, Hikmet Altınkaynak,  Enver Aysever, Prof. Dr. Şadan Gökovalı Gazeteci, Doğan Hızlan Rûken Kızıler, Aykut Küçükkaya, Zeynep Oral, Ayşe Sarısayın isimlerinden oluşacak.
 
 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.