Önay Yılmaz Seni Hiç Aldatmadım romanı ile geliyor

Polisiye edebiyatın üretken yazarlarından Önay Yılmaz, Seni Hiç Aldatmadım adlı romanı ile yakında okurlarıyla buluşacak. Seni Hiç Aldatmadım gerilim polisiye türünde bir roman.

Önay Yılmaz Seni Hiç Aldatmadım romanı ile geliyor. Ekim ayında raflarda olacak Seni Hiç Aldatmadım gerilim polisiye türünde… Seni Hiç Aldatmadım adlı roman A7 Kitap tarafından yayımlandı. 

Önay Yılmaz polisiye edebiyatında yazdığı romanlarla tanınan bir yazar. Gazeteci kökenli polisiye yazarlarından Önay Yılmaz, romanları ile kendisine has okur kitlesine ulaşmış yazarlardan. Son romanı Senin De Canın Yanacak 2016 yılında okurlarla buluşmuştu. 

Seni Hiç Aldatmadım romanı Önay Yılmaz’ın tanımıyla ‘gerilim polisiye’ türünde. Önay Yılmaz gerilim yüklü romanında aşk, kıskançlık, yalnızlık, tutku, hırs, fedakarlık ve intikam gibi kavramları da irdeliyor.

Seni Hiç Aldatmadım arka kapak

Seni Hiç Aldatmadım romanının arka kapağına bakalım.

Birlikte büyüdüğü ve çok sevdiği arkadaşı Çağla’dan sıra dışı bir isteği vardır Figen’in. Günün birinde ölüm veya ayrılık olsa ve Çağla hala bekarsa, kocasıyla evlenmesini ister.

Bir tür vasiyettir bu. Bu tuhaf vasiyetin nedeni, arkadaşının evlenmeden yani ondan önce kocasına aşık olmasıdır.

Arkadaşının sevdiğini elinden aldığını düşünerek ara ara vicdan azabı çekmektedir. Eşiyle arkadaşı reddetse de o bundan neredeyse emindir.

Ve bir gün Figen kaza yapar. Bu kazadan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Çok sevdiği kocası ona olan ilgisini zamanla kaybeder. Şüpheleri için kemirmektedir. Bu durumu gururuna yediremeyen Figen, kocasını çok sevse de bu evliliğin artık yürümeyeceğini düşünür.

Kararını vermiştir, boşanacaktır.

Üstelik Çağla hala bekardır. Figen ona yıllar önce söylediği sözleri tekrar hatırlatır ve sorar: “Kocamla evlenir misin?”

Romandan birkaç satır

“İşte şimdi ölümle burun buruna ve yalnızlığımla başbaşayız. Aklıma Charles Bukowski’nin sözleri geldi ansınız: ‘Sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren, çünkü zor zamanlarda en çok ona ihtiyacın olacak. Ne kadar da haklıydı Bukowski. Ve ben bunu hap hazırdım…”

Önay Yılmaz’ın Yayımlanmış kitapları: 

Nazilerle Beş Yıl – 2005 
Bandırma Yolcuları – 2008 
117 Soruda Türkler – 2009 
Poseidon’un Laneti – 2009
Ölüm Deltası – 2010 
Heybeliada Cinayetleri – 2011 
Günbatımı Cinayetleri – 2013 
Senin De Canın Yanacak – 2016

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.