Orhan Veli Sahneye Geliyor

Orhan Veli Sahneye Geliyor

Büyük usta Müşfik Kenter yıllarca tek başına sahnedeydi “Bir Garip Orhan Veli” ile. Şiirimizin dönemeç taşlarından Orhan Veli’yi öyle güzel anlatıyordu ki sahneden büyük usta. İzmir’de öğrencilik yıllarımda yani bundan 25 yıl önce izlediğimi hatırlıyorum Müşfik Kenter’in o müthiş oyununu.

ben-orhan-veli

Şimdi yine bir Orhan Veli oyunu var karşımda. Bu kez Tiyatro Kumpanyası tarafından sahneye taşınıyor Orhan Veli. İlk oyun 21 Aralık pazar günü saat 16’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

Oyunun adı “Ben Orhan Veli”. Şairin hem 100. doğum yılına hem de “Bir Garip Orhan Veli” adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına ithaf ediliyor.

Orhan Veli Kanık’ın kısa yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olacakmış oyun. “Ben Orhan Veli”de şairin hiç bilinmeyen yanları da olacakmış. Merakla bekliyorum o günü. Mutlaka izleyeceğim.

Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol aldığı oyunda şairin Ayça Kocatürk tarafından bestelenen şiirleri de seslendirileceği belirtiliyor.

Oyunun programları ise şöyle:

23 Aralık Salı günü saat 20.30’da Kozzy Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Sahnesi’nde

28 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.