Pink Floyd Rusya’da dinlenemeyecek

Pink Floyd’dan Rusya’ya savaş tepkisi… Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd, Rusya’da dijital platformlardaki eserlerini kaldırıyor.

Pink Floyd Rusya’da dinlenemeyecek. Ukrayna’ya yönelik saldırı ve işgali nedeniyle Pink Floyd, Rusya’ya tepkisini şarkılarını dijital platformlardan kaldırarak gösterdi. 

Pink Floyd, 1987’den sonraki eserlerini Rusya ve Belarus’taki dijital platformlardan dinlenemeyecek. Dünyanın en ünlü müzik gruplarından Pink Floyd, şarkılarına engel getiriyor. 

Pink Floyd yaptığı açıklamada grubun üyelerinden David Gilmour’un tüm solo çalışmalarının da iki ülkede platformlardan kaldırılacağı ifade edildi. 

Pink Floyd grubu, bu kararı Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesini kınamak için aldıklarını vurguladı.

Pink Floyd’un üyelerinden Roger Waters 1985 yılında gruptan ayrılmıştı. Gilmour ile Rogers arasının bu tarihten sonra bozulduğu biliniyor. Pink Floyd’un The Wall ve The Dark Side of the Moon gibi ikonik eserleriyle ilgili kararlar alabilmesi için Waters’ın da onayını alması gerekiyor.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.