Ramazanda Caz İçin Geldi

Ramazanda Caz İçin Geldi

Ramazanda Caz festivali, bu yıl fotoğrafını gördüğünüz Yasmine Hamdan’ı ağırlayacak. Festivali düzenleyen Hakan Erdoğan Productions.  4-11 Temmuz tarihlerinde Roman müziğinin ağırlıkta olduğu bir programın yapılacağı Ramazanda Caz festivali, Okay Temiz’in Roman müziği topluluğu Magnetic Band’la açılacak.

Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet, etkileyici sesiyle Yasmine Hamdan ve usta klarnetçi Yarımdünya Hasan gibi isimler festivalde müzikseverlerle buluşacak. Türkiye ’nin ilk ve tek Ramazanda Caz festivali 4 – 11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzikseverlerle buluşuyor. Festivalin 3 konserine doğayla iç içe açıkhava konserleriyle Uniq İstanbul ev sahipliği yapacak.

Roman müziği ağırlıkta 

Ramazanda Caz festivali, roman müziğinin ağırlıkta olduğu bir programla oluşturuldu.  4 Temmuz Cumartesi günü Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğuyla Roman havaları eşliğinde festival başlayacak.

Haberin görseli olarak kullandığımız fotoğraftaki Yasmine Hamdan, Amerikan bağımsız sinemasının öncü isimlerinden Jim Jarmusch’un yönettiği ‘Sadece Aşıklar Hayatta Kalır’ (Only Lovers Left Alive) filminin finalinde söylediği şarkıyla çıkış yapmıştı.  Yasmine Hamdan, etkileyici sesiyle 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Roman gecesi Fransa Sarayı’nda

Razamanda Caz festivali, 9 Temmuz Perşembe günü Fransız Roman Caz geleneğinin en önde gelen temsilcilerinden ünlü kemancı Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet’ı ağırlayacak.

Charles Aznavour’un beraber en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanist Andre Manoukian, quartet’iyle birlikte sahnede olacak. Manoukian, 10 Temmuz’da Fransa Sarayı Bahçesi’nde sahneye çıkacak. Caz severleri harika bir sürpriz bekliyor olacak. Türk-Roman müziğinin virtüözlerinden Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden de aynı konserde sahneden dünyaya müziklerini saçacaklar.

Ankara’da da Ramazanda Caz festivali

Ramazanda Caz festivali, bu yıl ilk kez İstanbul dışında Ankara’da da müzikseverlerle buluşacak. 11 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet yine, Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde unutulmaz bir konser verecek.

Ramazanda Caz festivali; Kültür Bakanlığı, UNIQ İstanbul, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından destekleniyor. Biletler 80 TL, 60 TL ve öğrenci 30 TL.
www.heproductions.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.