Rusya’nın ünlü bale grubunda 30 kişide corona virüsü

19.08.2020
A+
A-

Rusların dünyaca ünlü bale grubu Mariinsky, coronadan nasibini aldı. Mariinsky Bale Topluluğu’ndaki 30 kişide corona virüsü tespit edildi.

Rusya’nın ünlü bale grubunda 30 kişide corona virüsü tespit edildi. Mariinsky Bale Topluluğu’nda görev yapan 30 kişiye corona virüs bulaştı.

Dünyada 22 milyon 300 binden fazla kişiyi etkileyen corona virüs Rusların ünlü Mariinsky Tiyatrosu’nu da vurdu. Bale topluluğundan 30 kişinin salgına yakalandı. 

Mariinski Tiyatrosu, Rusya’nın Saint Petersburg şehrinde bulunuyor. Tarihi opera ve bale tiyatrosu olarak Rusların kültür sanat değerlerinden biri. Mariinskiy Bale Topluluğu da Rusya’nın en önde gelen opera ve bale topluluğu olarak tanınıyor. Sovyet döneminde adı “Kirov Balesi” olan Mariinsky Bale Topluluğu’nda 30 kişide corona virüs tespit edildi. 

Mariinsky Bale Topluluğu’nun gösterileri bu nedenle iptal edildi. Dansçılardan 3’ünün hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Geri kalanların ise evde tedavi altına oldukları ifade edildi. Bununla birlikte corona virüse yakalanan kişilerle temas halinde olan 300 dansçı testlerinin negatif çıkmasına rağmen evlerinde kendilerini karantinaya aldı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.