Şahdamarım Ahmed Arif anısına sahnede

14.12.2021
A+
A-

Şiir dünyamızın kıymetlerinden Ahmed Arif, tiyatromuzun ustalarından Genco Erkal tarafından ölümünün 30’uncu yılı anısına müzikli gösteri ‘Şahdamarım’ ile anılıyor…

Şahdamarım Ahmed Arif anısına sahnede. Usta tiyatrocu Genco Erkal, Ahmed Arif’in ölümünün 30’uncu yılı anısına bir armağan olarak ‘Şahdamarım’ adlı müzikli gösteriyi sahneliyor. 

‘Şahdamarım’ 15 Aralık’ta Trump Sahne’de seyirciyle buluşuyor. 

Şahdamarım, Genco Erkal tarafından Ahmed Arif’in şiir, söyleşi ve mektuplarından yola çıkarak uyarlandı. Yönetmenliğini de Genco Erkal yaptı.

Oyunda sahnede de Genco Erkal var. Müzikli gösterisi ‘Şahdamarım’, 15 Aralık Çarşamba günü saat 20.30’da Trump Sahne’de izleyici ile buluşuyor.

Ahmed Arif’in ölümünün 30’uncu yılında, anısına bir armağan olarak hazırlanan Genco Erkal’ın müzikli gösterisi ‘Şahdamarım’, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor.

Oyunda, ozanın şiirlerinden bestelenen şarkıları sahnede Ercan ve Gökhan Çağıran kardeşler yorumluyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.