Sait Faik Hikaye Armağanı İçin Zaman Azaldı

Sait Faik Hikaye Armağanı İçin Zaman Azaldı

61. kez verilecek olan Sait Faik Hikaye Armağanı sahibini arıyor. Yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen ve Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen 61. Sait Faik Hikâye Armağanı’na başvurular devam ediyor.

Darüşşafaka Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada, yarışmaya katılacak hikâye kitaplarının 2014 yılında yayımlanmış olması, daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerektiği ve daha önce aynı armağanı kazanmış yazarların yarışmaya katılamayacağı belirtiliyor.

Doğan Hızlan’ın başkanlığında toplanacak Seçiciler Kurulu, Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Jale Parla,Murat Gülsoy, Metin Celal ve Beşir Özmen’den oluşuyor. Kurul tarafından yapılacak değerlendirmenin sonuçları Mayıs ayında sonuçlanacak.

Yazarın annesi Makbule Abasıyanık tarafından 1955’te kurulan Sait Faik Hikaye Armağanı, 1964’ten beri Darüşşafaka Cemiyeti tarafından veriliyor.

“61. Sait Faik Hikaye Armağanı” ödülü için son başvuru tarihi 27 Şubat 2015, saat 17:00.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.