Şeker Ahmet Paşa tablosu 350 bin TL ile müzayedede

Osmanlı eserleri, yağlı boya tablolar ve ünlü ailelerin eşyaları satışta. Asar-ı Atika Antika Sanat Galerisi, Osmanlı karma eserleri ve özel aile koleksiyonlarından oluşan 19’ncu müzayedesini, 29 Kasım Pazar günü saat 14.30’da, Conrad İstanbul Oteli’nde gerçekleştiriyor. Müzayede de Osmanlı saray eserleri, Türk seramikleri, Osmanlı hat sanatının nadide örnekleri, farklı dönem ve coğrafyalardan klasik tablolar, tombak parçalar ile ünlü ailelere ait antika ev eşyaları satışa sunuluyor.

Asar-ı Atika Müzayedesi’nin dikkat çeken parçalarının açılış fiyatları ise söyle; Şeker Ahmet Paşa’nın karton üzerine yağlıboya natürmort resmi 350 bin lira, Fransız Limoges porselen fabrikasının Sultan II. Abdülhamit Han için yaptığı, her bir parçasının üzerinde 24 ayar altın kabartma ile A.H. İnsiyalli bulunan 48 parça yemek takımı 80 bin lira, Üzerinde Kanuni Sultan Süleyman’ın Tuğrası olması nedeniyle çok nadir sayılan berat 35 bin lira,  Sultan 2’nci Mahmut’un tahta geçmesi şerefine Fransızlar tarafından saraya hediye edilmiş, boyun kısımları altınlı,üzerinde Sultan II.Mahmut tuğralıbir çift porselen aşurelik 25 bin lira.

Sultanın yemek takımı

Sultan Mahmut Berat

Aşurelik takımı

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.