Selcen Gür “Plaza Sufisi” ile hız çağında hakikati arayanlara sesleniyor

Kişisel gelişim, felsefe, psikoloji ve tasavvuf ile harmanlanan “Plaza Sufisi” adlı kitap raflarda yerini aldı. Selcen Gür, “Sır ve Gölge” adlı romanıyla daha önce okurlarla buluşmuştu. Bu kez farklı türde bir eserle karşımızda.

Selcen Gür “Plaza Sufisi” ile hız çağında hakikati arayanlara sesleniyor. “Sır ve Gölge” adı romanı 2021 yılında okurlarla buluşan yazar Selcen Gür, bu kez farklı bir tür kitapla karşımızda. 

Selcen Gür’ün “Plaza Sufisi” adlı kitabı kişisel gelişim, felsefe, psikoloji ve tasavvuf ile harmanlanmış. Tara Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan kitap, ‘Tasavvuf dünyadan soyutlanmayı mı gerektirir?’ , ‘Neşe ve keder aynı evi paylaşamaz mı?’ , ‘Erdem derken neyi kast ediyoruz?’ gibi sorulara ve çok daha fazlasına yanıt arıyor.

Selcen Gür, ilk romanı Sır ve Gölge’de yaşamın sırları ve gölgeleri arasında kendini gerçekleştirmeye çalışan kadınların birbirine değen yaşamlarını yazmıştı. Bu kez bambaşka bir kapıyı araladı “Plaza Sufisi” ile.

Çağımız insanının bitmek bilmez arayışı ve soruları, tasavvufun ve pozitif psikolojinin bakış açılarını harmanlayan metinlerle Plaza Sufisi’nde gün yüzüne çıkıyor.

Ahmet Yesevî, Yunus Emre, Hacı Bektaş Velî gibi büyük sufiler ve Csikszentmihalyi, M. Seligman, N. LePera, V. E. Frankl, D. Gilbert gibi çağımız yazarlarının da okura eşlik ettiği kitap dört bölümden oluşuyor. Yıllar süren okumalarını zengin bir kaynakça ve kişisel tecrübeleriyle sentezleyen Selcen Gür, inancın biyolojisinden tevekkül ve teslimiyete, öfke ve haset gibi duygulardan kalıcı mutluluk ve erdemlere kadar çok sayıda konuyu bazen kurgusal bir zeminde bazen de tamamen kendi bakış açısını yansıtarak sürükleyici bir anlatımla ele alıyor.

Plaza Sufisi, hız ve tüketimin doruk noktasına ulaştığı çağımızda hakikatin izinde gitmekte kararlı olanlara yoldaş olacak bir başucu kitabı.

 

ETİKETLER: ,
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.