Serap Durmaz resim sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü’nde

Ressam Serap Durmaz’ın “Meristematik Senfoni” adlı kişisel resim sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Serap Durmaz, “Meristematik Senfoni” adlı resim sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü sergi salonunda sanatseverlerle buluşacak. Ressam Serap Durmaz’ın kişisel sergisi 17 Aralık’ta düzenlenecek kokteyl ile açılacak.

17-18 Aralık tarihlerinde açık kalacak olan sergide Serap Durmaz’ın akrilik ve yağlı boya çalışmaları sergilenecek. Resim sanatındaki yolculuğunun yanı sıra Önder Paker Akademi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi bulunan, uzman sosyolog Serap Durmaz; spikerlik, sunuculuk ve oyunculuk da yapıyor.

Sanatın içinde yaşamanın keyfini yaşayan ve ürettikleri ile büyük beğeni toplayan Serap Durmaz’ın yeni yıl öncesi düzenlenen sergisinin büyük ilgi toplaması bekleniyor.

Ressam Serap Durmaz, sergi öncesi yaptığı açıklamada “Resim sanatı kelimelerle anlatamadıklarımı tuval üzerinden dünyaya duyurmamı sağlıyor. Kendi iç dünyamı, hayatın farklı kesitlerini özellikle soyut yönlerini resim üzerinden paylaşmayı seviyorum. Yeni yıla doğru düzenlediğimiz sergi sanatseverlere yeni bir enerji farklı bir bakış sunacak umarım.” dedi.

Serap Durmaz, eserlerinde insanın ve hayatın soyut halini tablolarına aksettiriyor. Eserlerindeki derinlik ve farklı boyutlar kimi zaman canlı renklerle kimi zaman da hayatın/insanın/evrenin dramını anlatan daha ‘karamsar’ renklerle tuvale düşüyor. Serap Durmaz özellikle akrilik boyanın akışkanlığını hayatın doğal ritmine uydurmayı ustalıkla başararak eserlerinde tüm karmaşayı ve bu karmaşa içindeki ahengi anlatmayı başarıyor.

Serap Durmaz’ın “Meristematik Senfoni” adlı sergisinde yer alacak bazı eserleri şunlar:

‘Hayallerin Şenliği’ – 2021 – (50×30 – Tuval üzerine akrilik boya)

‘Mirge’ – 2022 – (60×50 – Tuval üzerine akrilik boya)

‘La Porta Dell Amore’ – 2022 (70×100 – Tuval üzerine akrilik boya)

‘Direniş’ – 2022 (60×50 – Tuval üzerine akrilik boya)

‘Future’ – 2022 (70×100 – Duralit üzerine akrilik boya)

‘Fountain’ – 2022 (25×30 – Tuval üzerine yağlı boya)

‘Genesis’ – 2022 (30×40 Tuval üzerine yağlı boya)

‘Yıldızlar Arası’ – 2022 (35×40 Tuval üzerine yağlı boya)

‘Dünyanın Kıyısında’ – 2021 (50×40 Tuval üzerine yağlı boya)

 

Serap Durmaz’ın sergisi sanatı ve sanatçıyı destekleyen Yeşilyurt Spor Kulübü sergi salonunda…

Adres: Yeşilyurt Spor Kulübü Sahil Yolu Cad. No:6 Bakırköy / Yeşilyurt İSTANBUL

 

 

 

 

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.