Serdar Yalçın “Nutuk operası” ile İş Kuleleri Salonu’nda

28.04.2022
A+
A-

Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği sahne kantatı, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda Türkiye prömiyerini yapacak.

Serdar Yalçın “Nutuk operası” ile İş Kuleleri Salonu’nda… Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği sahne kantatı, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda Türkiye prömiyerini yapacak. Librettosunu geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Orgeneral Aytaç Yalman’ın yazdığı, “Nutuk”u şef Serdar Yalçın yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası ve Korosu seslendirecek.

Deniz Likos (soprano) Hande Ürben (mezzo-soprano), Hüseyin Likos (tenor) ve Gökhan Ürben’in (bas) solist olarak yer alacağı konser, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yılına özel olarak hazırlandı. Konser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası, 17 Mayıs Salı akşamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Katılım için rezervasyon@issanat.com.tr e-posta adresinden rezervasyon yapılabilir.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.