Sherlock Holmes’un Vaka Kitabı son macera

Polisiye edebiyat severler için Sherlock Holmes maceraları devam ediyor. Ünlü karakterin yeni macerası Vaka adlı kitapla okura ulaşıyor. Vaka, Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Sherlock Holmes’un Vaka Kitabı son macera olarak okurlara sunuluyor. Arthur Conan Doyle, yeni bir macerayı okurlara sunuyor. Ünlü dedektif karakterinin yaratıcısı Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes’un Vaka Kitabı ile polisiye tutkunlarına ulaşıyor. Romanın özelliği yüz yıl önce yaratılan Sherlock Holmes karakterinin son mecarasına dair olması… Macera bu romanla sona eriyor.

Sherlock Holmes, polisiye edebiyatta çığır açmış karakterlerden biri. Müthiş gözlem yeteneği ve zekâsıyla okuyucularını Vaka romanında yine şaşırtıyor. 

Arthur Conan Doyle, “Sherlock Holmes’un epey uzun bir meslek hayatı oldu” diyor. Doyle’un yüz yılı aşkın bir süre önce yarattığı Sherlock Holmes serisi, Sherlock Holmes’un Vaka Kitabı ile son buluyor.

1920’lerin karanlık havasını ve kırgın ruhunu yansıtan hikâyelerde Sherlock ve sadık dostu Dr. Watson tutku, intikam, açgözlülük, intihar ve cinayet bilmecelerini aydınlığa kavuşturuyor. Meşhur dedektif, şimdiye dek karşılaştığı en sıradışı karakterler ve en esrarengiz olaylarla Baker Sokağına veda ediyor.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.