Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi ile güldürüyor

Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi ile güldürüyor

Sinan Akyüz yeni romanı Bir Evlilik Komedi ile bu kez okurları gülümsetecek. “Evde kalmış” üç kız kardeşin komik hayatlarını kendine has üslubuyla anlatan Sinan Akyüz, gerçek hayatları inceleyerek bu romanı yazdı.

Üç kız kardeş: Aydan, Niver ve Yonca. Evlenememişler. Anneleri Afet Hanım ise kızlarını evlendirebilmek için canını dişine takar. Onların mürüvvetini görebilmek için yıllarını harcar.

Romanda şehirli kadının evliliğe bakışını yaşanan komik olaylarla anlatıyor Sinan Akyüz.

Bir Evlilik Komedisi romanının kapağı dikkat çekici. Şeker pembesi zeminin üzerinde her türlü iştahı kabartan bir düğün pastası yer alıyor. Bakalım evde kalmış üç kızın düğün pastaları olacak mı?

Çok satanlar listesinde görmeye alışık olduğumuz romanların yazarı Sinan Akyüz, diğer eserlerinin aksine bu kez güldürmeyi amaçlıyor. Aşk romanları yazıyor. Aşkı yazıyor. İlişkileri detaylandırarak okurlara aktarıyor. Kurguluyor, aktarıyor. Ancak tüm bu kurguların öncesinde gazeteci kökenli olduğu için mutlaka gerçek olayları araştırıyor. Romanlarına bu gerçek olayları zemin olarak seriyor.

Bu romanında da gerçek olaylardan alınan detaylar bulunuyor. Sinan Akyüz, Aşk Başka Evde, Piruze/Şam’da Bir Türk Gelin, İncir Kuşları gibi çok okunan romanların yazarı. Bu kez güldürüyor. Son yıllarda gülmeye hasret kalanlara Bir Evilik Komedisi ilaç gibi gelecek.  ALFA Yayınları’ndan çıkan roman 1 Mart itibariyle kitapçılarda satışta olacak. 

Reklam
Yavuz Rençberler
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.