Şişli Plak Festivali ile nostaljiye büyük ilgi

21.09.2021
A+
A-

Şişli Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Şişli Plak Festivali müzik severlerin ve nostaljiye ilgi duyanların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Şişli Plak Festivali ile nostaljiye büyük ilgi… Şişli Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve önümüzdeki yıllarda da yapılması planlanan ‘Şişli Plak Festivali’ büyük ilgi gördü. İki gün süren Şişli Plak Festivali binlerce müzikseveri Feriköy Organik Pazarı otopark alanında buluşturdu.

Şişli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şişli Plak Festivali’nde tam bir nostalji fırtınası esti. 18-19 Eylül tarihleri arasında Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenlenen ve ilginin yoğun olduğu festivalde pek çok etkinlik, söyleşi ve konserler gerçekleştirildi.

Eski plaklara yoğun ilgi

Festivalde müzik yazarı ve eleştirmen Murat Meriç’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşilere ilgi yoğun oldu. Festivalin ilk günü Ahmetcan Taşdemir ve Serkan Fidan söyleşisi gerçekleşirken, festivalin ikinci gününde gazeteci Kanat Atkaya ve Led Zepplin, Iron Butterfly, Jethro Tull gibi pek çok sanatçının plak kapaklarının illüstrasyonlarını yapan Prof. Dr. Betül Dengili Atlı söyleşisi büyük ilgi gördü. Festival kapsamında bir de sergi açıldı. Prof. Dr. Betül Dengili Atlı’nın plak kapağı illüstrasyonlarından oluşan ve Bomontiada’da açılan sergisi de meraklılarının akınına uğradı. Şişli Plak Festivali’nin her iki gün öğlenden sonra gerçekleştirilen mezat bölümünde ise birbirinden değerli plaklar el değiştirdi.

Konserler coşturdu

Festivalin en önemli etkinliklerinden olan imza günleri ise yoğun katılımla gerçekleşti. Festivalde konser veren Kesmeşeker, Moğollar, Flört ve BaBa Zula’nın plaklarını imzalatmak isteyen müzikseverler stantların önünde renkli görüntüler oluşturdular.

Festivalde gerçekleştirilen konserlere ise müzikseverler adeta akın etti. İlk gün yağmurun azizliğine rağmen konser alanını terk etmeyerek alkışlarla şarkılar söyleyen müzikseverlerin enerjisi bütün festivali sardı. Açık havada konser dinlemek zevkinden bir süredir uzak kalan her yaştan İstanbullu hep bir ağızdan Kesmeşeker, Moğollar, Flört ve BaBa Zula şarkılarına eşlik etti.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.