Şule Ateş Karantina 2020 Video Performans Serisi

Cihangir Akademi, Karantina 2020 Video Performans Serisi’ni sanatseverlerin ilgisine sunuyor. Şule Ateş tarafından tasarlanıp yönetilen Karantina 2020 Video Performans Serisi 6 performanstan oluşuyor.

Şule Ateş Karantina 2020 Video Performans Serisi sanatseverlerle buluşuyor. Karantina 2020 Video Performans Serisi, Şule Ateş’in tasarlayıp yönettiği 6 video performanstan oluşuyor. Bir dijital tiyatro araştırması olan çalışmada altı farklı oyuncunun karantina sürecindeki proje ve tiyatroya dair içeriklerini dijital mecra üzerinden seyirciye ulaştırıyor.

Yönetmen ve oyuncular tarafından üretilen metinlerin çekimi çevrimiçi provalar sonucunda, oyuncular tarafından cep telefonlarıyla yapılıyor.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen Karantina2020 – Video Performans Serisi, aynı zamanda, Covid-19’un neden olduğu karantina sürecinde, gösteri sanatları alanında yaşanan büyük hak ve alan kaybına dikkat çekmeyi amaçlıyor. Proje kamuoyunu, ilgili bakanlıkları, belediyeleri, basını, STK’ları kanaat önderlerini ve sanatseverleri, soruna kısa ve uzun vadeli, sürdürülebilir çözümler üretmek üzere harekete geçmeye davet ediyor.

Serinin ilk videosu ‘Sıfır Temas’, oyuncu Pınar Göktaş tarafından yazıldı ve oynandı. Diğer oyuncular, Ayşe Lebriz Berkem, Oğuzhan Ayaz, Ayşe Yazıcı, Sadettin Yalta, Kürşat Demir.

 

SIFIR TEMAS

Tasarlayan ve Yöneten: Şule Ateş
Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş,
Kurgu ve Görsel Tasarım: DesignİnSitu,
Dijital Dramaturji Danışmanı: Ekmel Ertan

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.