Taner Ceylan Olimpos Sergileri 1 Portre sanat severleri ağırlamaya hazır

Taner Ceylan’ın küratörlüğünü yaptığı Olimpos Sergileri sanat severleri ağırlamak için hazır. Genç ve yetenekli sanatçılara mentorlük yapan Taner Ceylan, onların eserlerini bir araya getiriyor.

Taner Ceylan Olimpos Sergileri “Portre” serisi ile sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Taner Ceylan, Antalya Olimpos’taki zeytinliğinden elde ettiği geliri genç sanatçılar tanınması ve işleriye öne çıkması için harcıyor.

Ünlü ressam Taner Ceylan, işlerini takip ettiği sanatçıların eserlerini Olimpos Sergileri ile yan yana getiriyor.

Bir yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan sergi için Taner Ceylan “Bir rüyam gerçekleşiyor” dedi.

Olimpos Sergileri ilk olarak “Portre” başlığı ile sanat severleri karşılayacak.

Sergide Güneş Acur, Cem Adrian, Gizem Akkoyunoğlu, Onur Hastürk, Şeyma Barut, Metin Çelik, Hakan Çınar, Yunus Emre Erdoğan, Rugül Serbest ve Hande Şekerciler gibi sanatçıların eserleri yer alacak.

Serginin kitabı da hazır

Olimpos Sergileri için kitap da hazırlandı. Portre temasını işleyen kitap sergiye eşlik edecek. Kitabın editörlüğünü Süreyya Evren, tasarımını Vahit Tuna üstlendi.

Kitapta Gülçin Aksoy, Halil Altındere, Volkan Aslan, Nancy Atakan, Neşe Şive Baydar ve daha birçok isim, portre kavramını daha subjektif bir açıdan kaleme alıyor.

Taner Ceylan’ın küratörlüğünü yaptığı “Olimpos Sergileri l: Portre” sergisi 6 – 23 Mart tarihleri arasında Cihangir’deki Sadık Paşa Konağı’nda sanat severleri ağırlayacak.

Instagram hesabından paylaştı

Taner Ceylan, Instagram hesabından paylaştığı sergisinin anonsu ile ilgilili şunları söylüyor:

“Bir rüyam gerçekleşiyor! Sanatla bana gelen yine sanata dönüşüyor. Olimpos’daki zeytinliğimden elde ettiğim gelirle, bir süredir takip ettiğim ve çalışmalarına inandığım sanatçıların işlerini bir sergide yan yana getiriyorum.

Teklifimi kabul eden arkadaşlarımla bir yıldır çalışarak, işlerini geliştirdik ürettik. “Olimpos Sergileri” serisinin ilki ‘Portre’ benim küratörlüğünde 6 Mart-23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir’deki Sadık Paşa Konağı’nda gerçekleşiyor.

Cem Adrian da var

Portrelerden oluşan bu ilk sergide Güneş Acur, Cem Adrian, Gizem Akkoyunoğlu, Şeyma Barut, Metin Çelik, Hakan Çınar, Yunus Emre Erdoğan, Onur Hastürk, Rugül Serbest ve Hande Şekerciler’in farklı disiplinlerden çalışmaları yer alacak.

Tümü yeni üretim olan eserler ilk kez sergilenecek. “Olimpos Sergileri”nin birincisine Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor. Süreyyya Evren editörlüğünde, Vahit Tuna tasarımı ile hazırlanan kitap, Reha Arcan’ın objektifiyle başlı başına bir yapıta dönüştü!

Portrelere dair düşünceler not edildi

Kitap için kaleme aldıkları metinlerde sanatçılar Gülçin Aksoy, Halil Altındere, Volkan Aslan, Nancy Atakan, Neşe Şive Baydar, Canan, Aslı Çavuşoğlu, Fulya Çetin, Neriman Polat, Utku Dervent, Sinan Demirtaş, İnci Furni, Leyla Gediz, Nilbar Güreş, Nuri Kuzucan, Ali Kazma, Şükran Moral, Gülay Semercioğlu, Erinç Seymen, Elif Uras ve Cengiz Tekin, portre kavramını kendi hayatlarında iz bırakan portrelere dair düşünceleri yer alıyor.

“Olimpos Sergileri I: ‘Portre’ için hazırlanan kitapta ayrıca sergide eserleri yer alan sanatçılara ve geçirdiğimiz sürece dair benim, kaleme aldığım metinler eşlik edecek. Sabırsızlıkla 6 Mart’ta hepinizi bekliyorum görüşmek üzere.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Taner Ceylan (@tanerceylanstudio)’in paylaştığı bir gönderi ()

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.