Tarık Ünlüoğlu cenaze töreni ve son yolculuğu

Sinema filmlerinin ve televizyonun dizilerinin usta oyuncusu Tarık Ünlüoğlu akciğer kanserine yenik düştü. Tarık Ünlüoğlu için cenaze töreni düzenlenecek. Sanatçı son yolculuğuna tiyatro sahnesinden uğurlanacak.

Tarık Ünlüoğlu cenaze töreni ve son yolculuğu

Tarık Ünlüoğlu cenaze töreni ve son yolculuğu hakkında açıklama yapıldı. Ünlü oyuncu Tarık Ünlüoğlu vefat etti. 61 yaşında Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti.

Usta oyuncu bir süredir akciğerler kanserine karşı mücadele ediyordu. Ancak amansız hastalıktan kurtulamadı. Akciğer kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Tarık Ünlüoğlu cenaze töreni ile ilgili açıklama yapıldı. Sanatçı son yolculuğuna 3 Ekim’de uğurlanacak. 

Devlet Tiyatrolarından (DT) yapılan açıklamaya göre, Tarık Ünlüoğlu için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de saat 11.00’de tören düzenlenecek.

Aynı gün Levent Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Tarık Ünlüoğlu’nun naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek.

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ünlüoğlu, Ankara Devlet Tiyatrosunda 25 yıl görev yaptı. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan sanatçı, aynı zamanda dublaj çalışmalarıyla da tanınıyordu.

Sanatçı, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde canlandırdığı “Ünal Bey” ile “Kurtlar Vadisi”ndeki “Testere Necmi” karakterleriyle tanınıyordu.

Tıbbi Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, Tarık Ünlüoğlu’nun ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Sanatçı bir yılı aşkın süredir akciğer kanseriyle mücadele içindeydi. Akciğer tümörlerinde etkin olabilecek bütün tedaviler uygulandı. Ancak son dönemde tedavilere karşı bir direnç meydana geldi. Solunum sıkıntısında artış meydana geldi. Dün hastanede tedavi altına alındı ancak tüm çabalara rağmen bu sabah (1 Ekim 2019 Salı) hayatını kaybetti. 

 Prof. Dr. Gökhan Demir, sanatçının son gününü şöyle anlattı: “Dün akşam nefes darlığıyla geldi. Nefes darlığını rahatlatmak için mücadele ettik. Sabahleyin maalesef daha ağırlaştı ve tedavilere yanıt vermedi. Böyle bir risk tabii her zaman var , son dönemde artan nefes darlığı böyle bir sürecin habercisiydi , biz farklı silahlarla yenide savaşabilir miyiz diye onun o savaşçı güçlü kişiliğini bildiğimiz için yeniden savaşabilir miyiz diye mücadeleyi sürdürdük. Ama maalesef bugün kaybettik.”

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.