The Highwaymen Netflix’te Bonnie ve Clyde macerası

03.04.2019
A+
A-

Tarihin en ünlü suç makinası çifti Bonnie ve Clyde’in yakalanması için girilen mücadele Netflix yapımı bir film olan The Highwaymen filmi ile ekrana geliyor.

The Highwaymen Netflix’te Bonnie ve Clyde macerasını seyirciye sunuyor. The Highwaymen filminin başrollerinde Kevin Costner, Woody Harrelson, Kathy Bates ve Kim Dickens yer alıyor.

Bir Netflix yapımı olan The Highwaymen, 29 Mart’ta gösterime girdi. The Highwaymen’in fragmanını sizlerle paylaşıyoruz. İlginize çekeceğini düşünüyoruz. Netflix’in yapımı olan filmler ki bunların en önemli örneği Roma, sinema dünyasına damgasını vuruyor. The Highwaymen’in de bu açıdan örnek filmlerden biri olacağı ifade ediliyor. 

The Highwaymen’in yönetmenliğini Kör Nokta (The Blind Side) filminin de yönetmeni olan John Lee Hancock yaptı.

The Highwaymen konusu

The Highwaymen filminin konusu gerçek hayattan alındı. Filmin senaryosunu John Fusco yazdı. Tarihin en ünlü katil çiftlerinden olan Bonnie ve Clyde, hapishaneden kaçmıştır. Yıl 1934… Yer Amerika, Teksas.

Tarihin en ünlü suç makinası çifti Bonnie ve Clyde hapisten kaçmıştır.

Tam bir suç makinası çifti olan Bonnie ve Clyde soygun ve cinayetler işleyerek hayatlarını sürdürmektedir. Onları yakalamak ise mümkün değildir. 

Sinema tarihinde Bonnie ve Clyde maceralarına dair farklı filmler yapıldı. Bu kez yönetmen John Lee Hancock, The Highwaymen’de Bonnie ve Clyde’ı yakalayan efsane dedektiflerin şimdiye kadar anlatılmamış hikayesini ekrana taşıyor.

Bonnie ve Clyde birbirlerini görür görmez aşık olur ve suç katsayıları artar.

FBI’ın tüm ekipleri ve en yeni adli tıp teknolojisi ülkenin gelmiş geçmiş en kötü üne sahip iki suçlusunu yakalamaya yetmez.

Teksas Eyaleti Özel Polis Biriminin iki eski üyesi (Kevin Costner ve Woody Harrelson) bu işi halletmek için sezgilerini ve eski usulleri kullanmak zorunda kalır. Kendilerine Texas Rangers diyen ikili mecara dolu bir mücadele ile Bonnie ve Clyde’ı ölü olarak ele geçirirler. 

The Highwaymen, Bonnie ve Clyde’in yakalanma macerasını anlatıyor.

Gerçek hayattan alınan hikayede 23 Mart 1934 tarihinde yapılan özel bir operasyon ile Texas Rangers ekibi Bonnie ve Clyde’ı kurşun yağmuruna tutarak yakalar. 

Clyde Barrow 24 Mart 1909 da Telico, Texasta fakir bir çiftçinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bonnie Parker ise 1 Ekim 1910 da Rowena, Texas’ta doğmuştur. İkili birbiriyle tanışmadan önce zaten çeşitli suçlara karışmışlardır. Birbirlerini görür görmez aşık olan Bonnie ve Clide, zaman içinde daha acımasız katillere, suç makinelerine dönüşmüşlerdir. 

The Highwaymen filminin fragmanı

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eray dedi ki:

    keşke spoiler vermeseydiniz