Tiyatro Kooperatifi ile Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri başlıyor

Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri, Tiyatro Kooperatifi ve Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi birlikteliği ile düzenlenecek. Amaç COVID-19 salgını nedeniyle seyircisinden ayrı düşen özel tiyatrolara destek olmak.

Tiyatro Kooperatifi ile Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri başlıyor. Tiyatro Kooperatifi İstanbul’daki özel tiyatroların bir araya gelmesiyle kurulmuştu.

Tiyatro Kooperatifi sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de tiyatroların birleşerek dayanışma gücü oluşturabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Tiyatro Kooperatifi hedef olarak Türkiye’nin yedi bölgesinde yedi tiyatro kooperatifi kurulmasını ve bu kooperatiflerin de ‘birlik’ statüsünde birleşmesini hedefliyor. Bu hedefine yürürken ilk iş ortağı, Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi oldu. 

Bu birlikteliğin ilk üretimi ise Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri olarak duyuruldu. Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri, Tiyatro Kooperatifi ve Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi birlikteliği ile düzenlenecek.

Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri, COVID-19 salgını nedeniyle seyircisinden ayrı düşen özel tiyatrolara destek olmak amacıyla düzenleniyor.

Bursa Açık Hava Tiyatro Günleri, Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi ile Bursa Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı ve Tiyatro Kooperatifi iş birliğiyle 21 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.