Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları ile tiyatro şöleni

18.08.2021
A+
A-

Tiyatro Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen Yaz Buluşmaları,  17 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan’da Anadolu Efes Mavi Sahne’de yer alıyor.

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları ile tiyatro şöleni başladı. 17 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan’daki Anadolu Efes Mavi Sahne’de sergilenecek oyunların duyurusu yapıldı. Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek gösterimlerde 15 özel tiyatro seyircilerle buluşacak.

Tiyatro Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen Yaz Buluşmaları,  17 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan’da Anadolu Efes Mavi Sahne’de yer alıyor. Etkinliğin destekçisi ise Anadolu Efes.

Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, “Bu zorlu dönemi dayanışma ruhuyla beraber atlatacağız. Tiyatrolara destek olmaktan vazgeçmiyoruz” dedi. Pandemi sürecinde de, alınan tedbirlerden dolayı uzun süre kapalı kalan ve zor zamanlar geçiren tiyatroları yalnız bırakmıyor. Geçtiğimiz yıl Tiyatro Kooperatifi’nin başlattığı Bizde Yerin Ayrı kampanyasının ilk kurumsal destekçisi olan şirket, şimdi yeniden Kooperatif ile omuz omuza veriyor. Özel tiyatrolara destek olmak için başlatılan Yaz Buluşmaları’nın Caddebostan’daki gösterimleri Anadolu Efes Mavi Sahne’de gerçekleşiyor. Bu kapsamda, 17-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek gösterimlerde 15 özel tiyatro seyircilerle buluşacak.

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’na destek

Uzun yıllardır kültür sanata destek olan bir kurum olarak pandemi döneminde de amaçlarının sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak olduğunu söyleyen Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, “Sanat her birimize ilham veren, zor zamanlarda güç aldığımız, toplumun en önemli ortak bağlarından biri. Maalesef pandemi koşulları nedeniyle tiyatrolar uzun süre sahnelerden ayrı kalırken, sanatseverlerse kültür sanat etkinliklerine katılmanın özlemi içindeydi. Anadolu Efes olarak, Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’yla özel tiyatroların bu zor dönemi atlatmasına destek olmayı, sanatseverleri de yeniden sahneyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu zorlu dönemi dayanışma ruhuyla tiyatrolarımızın yanında durarak beraber atlatacağız. Tiyatronun sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz. Tiyatroseverler de Yaz Buluşmaları’ndaki oyunlara bilet alarak dayanışmanın önemli bir parçası olabilirler’’ dedi.

Tiyatro Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen Yaz Buluşmaları,  17 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan’da Anadolu Efes Mavi Sahne’de…

Yaz Buluşmalarına destek için biletler Mobilet’te

Özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi, aynı zamanda sürdürülebilir hale gelmesi amacıyla çalıştıklarını söyleyen Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, tüm tiyatro severleri dayanışmaya davet ediyor. Yöntem; “Yaz Buluşmaları’nda seyircileri tiyatronun iyileştirici gücüyle yeniden bir araya getirmek için çalışıyoruz; seyircileri de dayanışmamızın bir parçası olmaya çağırıyoruz. Seyircilerimiz, izlemek istedikleri oyunlar için bilet alırken farklı kategorilerdeki destek biletlerini tercih ederek veya bir oyunun destekçisi olarak etkinliğimize katkı sunabiliyor. Dileğimiz, yaşadığımız bu zorlu sürecin ardından yeniden sahnelere dönerken hep birlikte güçlenmek, omuz omuza yürümek” diye konuştu.

Etkinliğin biletleri Mobilet aracılığıyla satışa çıkarılıyor.

17-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da sahnelenecek oyunlar şöyle:

17 Ağustos Salı

Altkat Sanat
Sevdadır – Sakalsız Bir Oğlanın Tragedyası

18 Ağustos Çarşamba

Entropi Sahne
Korkuyu Beklerken

19 Ağustos Perşembe

Eylül Sahnesi
Dimios

20 Ağustos Cuma

Reha Özcan Kumpanyası
Bir Garip Orhan Veli

21 Ağustos Cumartesi

Yapıcı Tiyatro
Benimle Delirir Misin?

22 Ağustos Pazar

Kumbaracı50
Muamma

23 Ağustos Pazartesi

Tiyatro Alesta
Delibo

24 Ağustos Salı

Tiyatro Biteatral
Bir Delinin Güncesi

25 Ağustos Çarşamba

Balkonda Sanat
Begonviller Yaza Açar Mı?

26 Ağustos Perşembe

Asmalı Sahne
Fazilet Mahkemesi

27 Ağustos Cuma

Versus Tiyatro
Kreutzer Sonat

28 Ağustos Cumartesi

EKİP Tiyatrosu
Dünyanın En Güzel Arabistanı

29 Ağustos Pazar

Germinal Tiyatro
Sado Mazo Blues Bar

30 Ağustos Pazartesi

Kuzgun Yapım
Tuna Kıvrımı

31 Ağustos Salı

Kadıköy Emek Tiyatrosu
Herkes Kocama Benziyor

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.