Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri bu yıl öykü dalında

11.02.2022
A+
A-

Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri 2021 yılı için öykü dalında verilecek. 

Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri bu yıl öykü dalında verilecek. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan adına 2011’den bu yana her yıl düzenlenen Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri öykü dalında sahibini bulacak. 

Yarışma koşulları şöyle: 

Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların gönderimleri kabul ediliyor. Türkçe yazılmış ve bir yayınevi tarafından 1 Ocak – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayımlanmış öykü kitapları ödül için başvurabiliyor. 

Ödüle aday olacak eser sahipleri, en geç 21 Şubat 2022 tarihine kadar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin aşağıdaki adresine öz geçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) ile birlikte sekiz nüsha kitabı teslim etmelidir. Bu tarihten sonra teslim edilen kitaplar değerlendirmeye alınmayacaktır. Ödül töreni, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın aramızdan ayrılışının yıl dönümünde gerçekleştirilecek.

Seçici kurul gerek görürse sonucun açıklanmasından önce bir finalist listesi ilan edilebiliyor.
Kazanan öykücüye ödül olarak 5 bin TL verilecek. 

Seçici Kurul şu isimlerden oluşuyor: Sezer Ateş Ayvaz, Nursel Duruel, Birsen Ferahlı, Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Ayşe Sarısayın, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Prof. Dr. Ayşe Yüksel (ÇYDD Genel Başkanı)

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.