Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması ödülleri

Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması ödülleri

Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde düzenlenecek olan  “15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması Gala Gecesi ve Ödül Töreni’’ 30 Mayıs 2018 akşamı saat 19.00’da İstanbul Erkek Lisesi’nde gerçekleşecek. Lise öğrencilerinin çektikleri kısa filmlerden ön elemeyi geçenler, alanında uzman olan jüriler tarafından değerlendirilecek ve en beğenilen kısa film yönetmeni “Altın Boğa Özel Ödülü”nün yanında “Monster Tulpar T5 V10.1 15.6” oyun bilgisayarına ve 3000 TL para ödülüne de sahip olacak.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından, farklı kültürlerden 5000’i aşkın kısa film katıldı ve her sene genç sinemacıların usta isimlerle bir araya gelerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almaları sağlandı. Bu sene de genç yetenekler filmleriyle; Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Bennu Yıldırımlar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceyhan Kandemir, Yapımcı ve ShortbyShort’un Kurucusu Bulut Reyhanoğlu ve Bağımsız Sinema Eleştirmeni Mehmet Erduğan’ın ana jüriliğinde görücüye çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerinin sinema alanına olan ilgilerini artırma ve bu alanda yaptıkları çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz senelerde uluslararası platforma taşındı ve bu sene de dünyanın dört bir yanından başvuru alındı. Farklı ülkelerden genç sinemacıların ödülleriyle buluştuğu 15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması Gala Gecesi ve Ödül Töreni’ne katılım tüm sinemaseverlere açıktır.

ÖN ELEMEYİ GEÇMİŞ FİLMLER

Düş – Mert Kaan Alptekin

Sisifos – Halil İbrahim Tunç

The Human Corp – Berke Irmak

Saklambaç  – Mustafa Güneşoğlu

Küskün – Doğacan Çolak

Küfe – Yusuf Yılmaz

Timer – Atakan Aydın

Kızıl Taç – Mert Amasyalı

Nyctophobia- Kaan Arıtuluk

I hear you – Arda Efe Köseler

Kenger-Sezer Bildiren

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.