Umberto Eco, Mussolini ve Metresini Yazdı

İtalyan yazar Umberto Eco, ‘Numero Zero’ ile okurlarıyla tekrar kucaklaştı. Umberto Eco yeni kitabıyla İtalya’da raflarda boy gösterdi. ‘Numero Zero’ isimli kitabın konusu Mussolini, medya oyunu, söylentiler ve cinayet hakkında.

Modern klasikler olarak kabul edilen Gülün Adı ve Foucault Sarkacı kitaplarının yazarı Umberto Eco’nun yeni romanı  İtalya’da okurla buluştu. Roman Mussolini ve metresinin 1945’te Como Gölü’nde vurulması ve 1992 yılında Milan’da yaşayan Colonna isimli yazar hakkındaki hikayeleri anlatıyor.

Yayıncı Harvill Secker ise ‘Numero Zero’nun ‘medya oyunları, mafya, aşk ve cinayetle’ okuru etkilediğini ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ‘İtalya’yı şekillendiren güçler savaşını yansıttığını’ belirtiyor.

Öte yandan, kitabın başka dillere çevirileri başlarken, İngiltere’de İngilizce basımı ise Kasım’da yapılacak.

İtalyan bilim adamı, yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür olan Umberto Eco, Gülün Adı ve Foucault Sarkacı gibi romanlarıyla ün kazanmıştı. Yazarın son romanı Prag Mezarlığı ise 2011 yılında yayınlanmıştı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.