Van Gogh’un fotoğrafı ortaya çıktı

Van Gogh’un fotoğrafı ortaya çıktı. Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un siyah beyaz bir fotoğraf karesinde yer aldığı görüldü. Fotoğrafın, ünlü ressamın yetişkinlik dönemine ait tek fotoğraf olduğu belirtildi.

Fotoğraf, Paris’teki Academie Julian’da çekilmiş. Kalabalık fotoğrafta İtalyan sanat tarihçisi Antonio De Robertis de yer alıyor. Aynı karede iki ünlü Fransız ressam da var: Gauguin ve Vuillard.

19. yüzyılın sonlarına doğru Paris’teki Academie Julian’da çekilen fotoğrafta Van Gogh’un yanında bulunan kişinin ise kardeşi ve kayınbiraderi Andries Bonger’in bulunduğu ifade edildi. ​

Şimdiye kadar gerçekliği kanıtlanan Van Gogh fotoğraflarının, 13 ve 19 yaşlarında çekildiğini belirten De Robertis, “Bulduğumuz, ünlü ressamın yetişkinliğinde çekilen eldeki tek fotoğrafı” dedi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.