Yarının Kadın Yıldızları aranıyor

İstanbul Müzik Festivali kapsamında üçüncüsü bu yıl düzenlenen Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular başladı.

Yarının Kadın Yıldızları aranıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yarının Kadın Yıldızları projesi ile üstün yetenekli müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek olmaya devam ediyor.

Yarının Kadın Yıldızları projesi, İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali kapsamında, TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle 2018 yılında başlatıldı.

Geleceğin kadın müzisyenlerini destekleme amacını taşıyan Yarının Kadın Yıldızları projesi üçüncü yılında yeni yetenekler arıyor. Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular 3 Ocak Cuma itibariyle iksv.org web sitesi üzerinden yapılabilir.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Müzisyenler Eğitim Destek Fonu üstün yetenekli müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek olmaya devam ediyor.

İstanbul Müzik Festivali kapsamında TSKB sponsorluğu ile sürdürülen bu fona lisans veya lisansüstü seviyesinde yurtdışında bir müzik okulundan kabul alan, yurtdışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor.

Genç kadın müzisyenler, eğitim destek fonuna başvurularını 3 Ocak Cuma günü itibariyle destekbasvuru@iksv.org  adresinden yapabilir. Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’yla ve şartnameyle ilgili ayrıntılı bilgiler için: https://muzik.iksv.org/tr/yarinin-kadin-yildizlari/hakkinda

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.