Yaşar Özel vefat etti

Türk sanat müziğinin ünlü sesi Yaşar Özel hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gören Yaşar Özel evinde hayata gözlerini kapadı.

Yaşar Özel vefat etti

Yaşar Özel vefat etti. 80 yaşındaki Türk sanat müziği sanatçısı Yaşar Özel hayata veda etti. Bir süredir tedavi gören Yaşar Özel hayatını kaybetti. 

‘Ses Kralı’ lakaplı ünlü sanatçı Yaşar Özel, evinde vefat etti. Yaşar Özel, rahatsızlığı dolayısıyla bir süredir tedavi görüyordu.

Emirgan’daki evinde akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman Yaşar Özel’in ölüm haberi sanat camiasında büyük üzüntü yarattı.

Farklı ses rengi ve üslubuyla Türk sanat müziğinde ayrı bir yeri olan Yaşar Özel, 1934 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1959 yılında Ankara Radyosu’nda çalışmaya başladı.

Daha sonra İstanbul Radyosu’na geçti. Yaşar Özel 2010 yılından beri Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Gönüllü Merkezinde “Yaşar Özel TSM Sanat Topluluğunun” şefliğini yürüttü. Sanatçı İBB Kültür AŞ’nin sanatçısı olarak çeşitli konserler verdi.

İki çocuk babası Yaşar Özel vefat etti. Yaşar Özel’in vefatı sevenlerinde ve sanat dünyasında derin bir üzüntü yarattı.  Yaşar Özel, çalışmalarında Türk sanat müziğinin özünü korumasına özen gösterdi. Müziğimizin gelecek kuşaklara aktarılması için çalıştı. 

Özel, 2010 yılından itibaren Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Caddebostan Gönüllü Merkezinde “Yaşar Özel TSM Sanat Topluluğunun” şefliğini yürüterek, aynı zamanda İBB Kültür AŞ’nin sanatçısı olarak çeşitli konserler verdi.

Yaşar Özel’in cenaze namazı nerede

Sevenleri ve hayranları Yaşar Özel’in cenazesi ile ilgili bilgi almaya çalıştı. Yaşar Özel’in cenaze namazı yarın Emirgan Camii’nde kılınacak. 

Yaşar Özel vefat etti. Yaşar Özel cenaze namazı yarın (18 Nisan Perşembe) öğle namazının ardından Emirgan Camii’nde kılınacak. Son yolcuğuna bu camiiden uğurlanacak. Yaşar Özel’in naaşı Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.