Yundusuz ne demek

Yundusuz kelimesinin anlamı nedir? Sözlükte yundusuz kelimesinin karşılığı nedir? Az kullandığımız kelimelerden biri yundusuz.

Yundusuz ne demek

Yundusuz kelimesinin anlamı ne demek? Türkçemiz’de kullanılan kelimelerden biri ‘yundusuz’. Ancak çok belki de çok sık kullanmıyoruz. 

Az kullandığımız kelimelerden biri olan yundusuz ne demek? Yundusuz ne anlama gelir? Bir sıfat olarak kullanılan yundusuz için sözlükte ne yazıyor?

Yundusuz, Türkçe bir kelime. Yundusuz kelimesinin anlamı ‘aklı kıt’ olarak belirtiliyor. Aklı kıt ifadesinin karşılığı yundusuz olarak sözlükte yer alıyor. 

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.