Zelenski’nin dizisi popüler oldu

Ukrayna lideri Zelenski’nin televizyon dizisi dünya çapında popüler oldu. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte Zelinski’nin dizisini yayınlamak isteyen 15 ülke yapımcı şirketle anlaşma yaptı.

Zelenski’nin dizisi popüler oldu. Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski’nin televizyon dizisi için ülkeler sıraya girdi… 15 ülke Zelenski’nin dizisini yayınlamak için harekete geçerek satın aldı. 20 ülke de diziyi yayınlamak için görüşmeler yapıyor. 

Ukrayna lideri Zelenski’nin siyasete girmeden önce başrolü oynadığı Halkın Hizmetkârı isimli dizisi bir haftada 15 ülkeye satıldı. Dizinin haklarını elinde bulunduran şirket 20 ülkeyle de görüşme halinde olduklarını belirtti.

Zelenski’yi siyasete ve oradan da Ukrayna’nın liderliğine taşıyan dizi dünyanın diğer ülkeleri tarafından da merak ediliyor. Ülkeler Halkın Hizmetkârı adlı dizinin yayın hakkını almak için yapımcı şirketle görüşüyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından Zelinski’nin hayatı da merak ediliyordu.

Dizinin yayın haklarını elinde bulunduran İsveçli şirket, geçen hafta tekrar popüler olan diziyi çeşitli ülkere sattıklarını ve birçok ülkeyle de görüşme aşamasında olduklarını vurguladı. AFP’ye bir açıklama yapan Eccho Rights isimli ajansın ortaklarından Nicola Soderlund, 15 ülkeye satış dışında 20 ülkeyle de görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Türkçe karşılığına göre adı Halkın Hizmetkârı olan dizi 2015 – 2019 yılları arasında yayınlandı. Zelenskiy, dizide tarih öğretmeni Vasiliy Goloborodko’yu canlandırıyordu ve açıklamalarıyla halkın oylarını alarak devlet başkanı seçiliyordu.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.