Zeugma’da Onur Ödülü Kadir İnanır’a

04.11.2014
A+
A-

Gaziantep’te 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Uluslararası Zeugma Film Festivali’nde onur ödülü Kadir İnanır’a verilecek. Festivalde ‘Kış Uykusu’, ‘Annemin şarkısı’, ‘Sivas’, ‘Zerre’, ‘Yozgat Blues’ gibi ödüllü filmler gösterilecek.zeugma_film_afis

Kırkayak Sanat Merkezi tarafından düzenlenen ve yerli-yabancı pek çok önemli filmi Gaziantepli sinemaseverlerle buluşturacak Zeugma Film Festivali, Şirehan Oteli’nde Kadir İnanır ile Ahmet Ümit’in katılacağı tanıtım toplantısıyla start alacak. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’ndaki galada usta aktör Kadir İnanır’a Yaşamboyu Onur Ödülü takdim edilecek.

4 Kasım Salı günü ise ‘Bir Ses Böler Geceyi’ filminin gösterimi öncesinde yönetmen Ersan Arsever ile Ahmet Ümit ‘Edebiyat ve Sinema’ başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.
Sinemaseverler bu yıl Filmekimi şölenini de Gaziantep Uluslararası Zeugma Film Festivali bünyesinde yaşayacak. İKSV’nin seçkisinden oluşan Filmekimi’nin Gaziantep bölümü de festival içerisindeki programlarda seyircinin beğenisine sunulacak.

Festival kapsamında Fransız Kültür Merkezi, Norveç Büyükelçiliği ve İKSV’nin desteklediği 16 yabancı, 15 yerli yapım uzun metrajlı filmin yanında 19 belgesel ve 30 kısa film gösterimi yapılacak. Festival programında Filmekimi seçkisinin yanı sıra ‘Kış Uykusu’, ‘Annemin Şarkısı’, ‘Sivas’, ‘Jin’, ‘Zerre’, ‘Yozgat Blues’, ‘Yük’, ‘Devir’, ‘Küf’ gibi ödüllü yapımlar öne çıkıyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.