17. İzmir Öykü Günleri onur konuğu Demir Özlü

09.02.2019
A+
A-

17. İzmir Öykü Günleri iki gün sürecek. Öykü alanında yazan edebiyatçılar ve bu alanda çalışan akademisyenlerin yer alacağı etkinlik iki gün sürecek.

17. İzmir Öykü Günleri onur konuğu Demir Özlü olacak. İzmir ve diğer şehirlerden edebiyatçı ve akademisyenlerin katılacağı 17. İzmir Öykü günleri 15-16 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Konak Belediyesi Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinliğe Konak Belediyesi ev sahipliği yapacak. 

İki gün sürecek 17. İzmir Öykü Günleri’nin bu yılki teması ‘Edebiyatın Gelecek Zamanı’ olarak belirlendi. Onur konuğunun Demir Özlü olacağı etkinlikte panel ve söyleşiler gerçekleştirilecek.  

Etkinliğin açılışında Özcan Karabulut’un kaleme aldığı 2019 yılı Dünya Öykü Günü Bildirisi okunacak.

Etkinliğin ilk oturumu ‘Dünden Yarına Uzanan Orhan Duru Öyküsü’ başlığını taşıyor. Oturum saat 13.30’da başlayacak. 

Saat 15.30’da Onur Konuğu Demir Özlü adına ‘Kendinden Sonraya Soluk Alan Kelimelerin Yazarı, Demir Özlü’ söyleşisi düzenlenecek. 

Söyleşinin ardından ‘Dostların Söylemiyle Demir Özlü’ oturumu yapılacak. ‘Onur Konuğu Demir Özlü’nün Seslenişi’ ile ilk gün etkinlikleri sona erecek.

17. izmir Öykü Günleri’nin ikinci günü ise saat 12.00’de ‘Öyle Bir Zaman Geçer ki…’ etkinliği ile başlayacak. Bu etkinlikte  ‘Dünden Bugüne İzmir Öyküleri’ görsel sunumu yapılacak.

Gün boyu dört uturum yapılacak: ‘Modern Yaşamın Sınırında Bir Figür: Flaneur’, ‘Edebiyatın Düş Ülkesi: Ütopya-Distopya’, ‘Öykünün Şimdiki Zamanı’ ve ‘Son Okur Nasıl Olur’

Çok sayıda öykücüyü edebiyat severlerle buluşturacak olan Öykü Günleri 16 Şubat saat 17.00’de sona erecek.

17. İzmir Öykü Günleri’ne katılım ücretsiz. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, edebiyat severleri davet ederek şöyle konuştu: “Öykü Günleri 17 yıldır bize bir soluk, nefes olma alanı oluyor. Edebiyatın iyileştirici gücüyle bize yeni pencereler açıyor. Çünkü hayat öykülerden oluşur ve öykülerin içinde de hayat var. 16 yıldır olduğu gibi bu yıl da öykülere sarılarak, umutlarımızı yaşatacağız” 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.