25. İzmir Kitap Fuarı onur konuğu Veysel Çolak

29.02.2020
A+
A-

25. İzmir Kitap Fuarı onur konuğu Veysel Çolak olacak. TÜYAP tarafın Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde düzenlenen 25. İzmir Kitap Fuarı, 11-19 Nisan 2020 tarihleri arasında okurlarla yazarları ve yayın dünyasını bir araya getirecek. 

Fuar her zamanki gibi Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) düzenlenecek. 

İzmir’de yaşayan şair ve yazar Veysel Çolak çeyrek yüzyılı geride bırakan İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu olarak belirlendi. . Fuar boyunca düzenlenecek panel ve söyleşilerde Veysel Çolak’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacak. TÜYAP kendisi için armağan kitap hazırlayacak. 

25. İzmir Kitap Fuarı bu yıl Anadolu’da ilk kez bir kitap fuarının çeyrek yüzyıla erişmesi unvanını da alacak. Fuar bu yıl adeta festival havasına bürünecek. Çocukların ve gençlerin odakta olduğu bir program hazırlanacak.

Yirmi beşinci yaşında tüm İzmir’i kapsayacak bir edebiyat ve kültür festivali planlanıyor. 25. İzmir Kitap Fuarı, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda yazarı konuk edecek.

25. İzmir Kitap Fuarı, 450 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu ağırlayacak. Fuar dokuz gün sürecek. Bu sürede panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 120 kültür etkinliği ve imza günleri düzenlenecek.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.