30. Ankara Uluslararası Film Festivali biletleri satışta

10.04.2019
A+
A-

30. Ankara Ankara Uluslararası Film Festivali biletleri satışa sunuldu. Festival tarihi 18-28 Nisan 2019 olarak açıklandı.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali biletleri satışta

30. Ankara Uluslararası Film Festivali biletleri satışa sunuldu. 18-28 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 30. Ankara Uluslararası Film Festivali için geri sayım başladı. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalin biletleri 6 Nisan’da satışa çıktı.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali, 18-28 Nisan 2019 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde, dünya sinemasından özel birçok seçki yer alacak. Kısa film ve belgesel gösterimlerinin yanı sıra bu yıl özel gösterimler de yapılacak.

Festival on gün sürecek. 14 bölümde 120’ye yakın film, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla beyaz perdeye gelecek. Festival süresince söyleşiler, atölye çalışmaları ve özel etkinlikler de düzenlenecek. Etkinliklere katılım ücretsiz…

30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl “Ulusal Yarışmalar”, “Kısa Film”, “Özel Gösterimler”, “Dünya Sineması” ve “FESTİLAB” bölümleri olacak. 

Dünya Sineması bölümü programında ünlü oyuncu ve yönetmenlerin yer aldığı filmlerin Türkiye ve Ankara prömiyerlerinin yanı sıra, uluslararası festivallerden ödüller alan en iyi yapıtlar  gösterilecek.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali biletleri 6 Nisan Cumartesi günü satışa çıktı. Biletler Kızılay Büyülü Fener Sineması gişelerinden ve biletinial.com adresinden satılıyor.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali Yarışma Filmleri

Ulusal Uzun Film Yarışması’na başvuran filmler arasından ‘ön seçici kurul’ 11 film belirledi. Ön seçici kurulda Ali Karadoğan, İrfan Demirkol ve Zeynep Ünal yer alıyor. 

Seçici kurulda ise yönetmen Tolga Karaçelik‘in başkanlığında, gazeteci ve yayıncı Cem Erciyes, senarist ve fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan, oyuncular Tolga Tekin ve Tülin Özen bulunuyor. Seçiciler kurul, filmleri festival sırasında seyirciyle birlikte izleyecek ve değerlendirmesini yapacak. 

Ulusal Uzun Film Yarışmasında yer alacak filmlerden En İyi Film Ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL ödül verilecek.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali

30. Ankara Uluslararası Film Festivali programı açıklandı. Festivalin Dünya Sineması seçkisinde Berlin Ekspres, Daha Ötesi Yok , Dünya Festivallerinden, Duvar Yıkılıyorken, Retrospektif: Werner Herzog ve V4: Orta Avrupa Dörtlüsü bölümlerinden oluşacak

Dünya Festivalleri’nden bölümünde her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yılın ön plana çıkan filmleri beyazperdede olacak. Fransız Yeni Dalgası’nın tek kadın yönetmeni olan ve geçtiğimiz günlerde 90 yaşında kaybettiğimiz Agnes Varda, “Agnes, Varda’yı Anlatıyor” filmiyle kariyerine anlamlı bir son nokta koyuyor. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.