37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı

Türkiye’nin en büyük kitap buluşması için geri sayım başladı. 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı. Büyükçekmece TÜYAP Fuar Merkezi’ndeki 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl da birbirinden değerli etkinliklere sahne olacak.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı. Türkiye’nin en eski ve en büyük ‘kitap buluşması’ 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Fuar her zamanki yerinde Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde konukları ağırlayacak. 

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, kitap severleri, yayıncıları, yazarları bir araya getirecek. Dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluşacak. 

Yapılan açıklamaya göre yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı bekleniyor. 

Hayatı Edebiyatla Kuşatmak

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki ana teması “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” olarak açıklandı. Bu kapsamda edebiyatın ve kitapların hayatımızdaki önemini hatırlamak üzere etkinlikler düzenlenecek. 

Fuarın Onur Yazarı Selim İleri

Fuarın bu yılki Onur Yazarı Selim İleri.  Etkinlikler kapsamında Notre Dame de Sion’lular Derneği tarafından 10 Kasım’da düzenlenecek olan “21. Yüzyılda Edebiyatı Seçmek” paneli Selim İleri’nin de katılımıyla gerçekleşecek.

Everest Yayınları ve TÜYAP işbirliğiyle Selim İleri’nin yaşamı, edebiyatı ve eserleri çeşitli panel ve söyleşilerde ele alınacak.

10 ve 18 Kasım tarihlerinde iki farklı oturum olmak üzere “Selim İleri Edebiyatı” konulu paneller; 11 Kasım tarihinde Selim İleri’nin de katılımıyla Türkan Şoray ve Faruk Şüyün’ün konuşmacı olacağı “Arkadaşım Selim” söyleşisi ve 18 Kasım tarihinde “Selim İleri ve Sonraki Kuşaklar” paneli düzenlenecek.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk, fuarın açılış günü olan 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenecek etkinliklerle TÜYAP’ta anılacak. Yapı Kredi Yayınları’nın düzenlediği “Mustafa Kemal Atatürk’e Yakından Bakmak” isimli söyleşide İpek Çalışlar ve Teyfur Erdoğdu; İnkılap Yayınları tarafından düzenlenen “Atatürk Etkisi” söyleşisinde ise Sinan Meydan konuşmacı olacak. Aytül Akal’ın minik okurlarıyla buluşacağı “Atatürk Olmak” söyleşisi ise Uçanbalık Yayınları tarafından düzenlenecek.

Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere ev sahipliği yapacak. Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde pek çok değerli çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak. Aynı zamanda Çocuk Atölye Alanı’nda düzenlenecek atölye çalışmalarında fuarın minik ziyaretçileri bir araya gelecek.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek .

Giriş öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz. Fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar, 18 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecek.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

10 Kasım 2018 Cumartesi

Karadeniz Salonu

12.00 – 13.00

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 28. İstanbul Sanat Fuarı Açılış Töreni

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Mustafa Kemal Atatürk’e Yakından Bakmak” Konuşmacılar: İpek Çalışlar, Teyfur Erdoğdu Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

14.45 – 16.00

Panel: “Selim İleri Edebiyatı I”
Yöneten: Faruk Şüyün
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Ayşe Sarısayın, Gül İrepoğlu, Beşir Ayvazoğlu Düzenleyen: TÜYAP – Everest Yayınları

16.15 – 17.45
Söyleşi: “Atatürk Etkisi” Konuşmacı: Sinan Meydan Düzenleyen: İnkılap Yayınları

17.50 – 18.50

Panel: “21. Yüzyılda Edebiyatı Seçmek” Konuşmacılar: Selim İleri, Lizi Behmoaras, Metin Celâl Düzenleyen: Notre Dame de Sion’lular Derneği

10 Kasım 2018 Cumartesi

Interexpo Salonu

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Şarkılarla Aşkın Kavurduğu Güneş: Zeki Müren” Konuşmacı: Radi Dikici
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

14.45 – 15.45
Söyleşi: “Umudu Olmayanın Atı Koşmaz” Yöneten: Nefise Karatay
Konuşmacı: Zülfü Livaneli
Düzenleyen: Doğan Kitap

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

16.00 – 17.00
Şiir Dinleti
Katılımcı: Ahmet Telli Düzenleyen: Everest Yayınları

17.15 – 18.15
Panel: “Ekonomik Kriz ve Çıkış Yolları” Yöneten: Babür Atila
Konuşmacı: Selin Sayek Böke
Düzenleyen: SODEV – Sosyal Demokrasi Vakfı

18.30 – 19.30
Panel: “Köy Enstitüleri ve Edebiyat”
Yöneten: Tarık Günersel
Konuşmacılar: Alper Akçam, Adnan Binyazar, Tülin Dursun, Osman Şahin Düzenleyen: PEN

10 Kasım 2018 Cumartesi

Marmara Salonu

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Kuşaklar Arası Türkiye” Konuşmacılar: Onur Öymen, Enver Aysever Düzenleyen: Doğan Kitap

14.45 – 15.45
Söyleşi: “Bir Ekoloji – Kurgu olarak HAVA Romanı” Konuşmacı: Buket Uzuner
Düzenleyen: Everest Yayınları

18.30 – 19.30
Söyleşi: “Fırtınanın Ortasında ‘Ateşi Çalmak’ ve Marx” Yöneten: Arif Koşar
Konuşmacılar: Nuray Sancar, Göksel Aymaz Düzenleyen: Kor Kitap

10 Kasım 2018 Cumartesi

Büyükada Salonu

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Sıfırdan Üretmekle, Yazılanı Türkçeleştirmek Arasında Gidip Gelenler…” Konuşmacı: Fuat Sevimay
Düzenleyen: Hep Kitap

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

16.00 – 17.00
Söyleşi: “1950 Kuşağı Öykücülüğü Odağında Zeyyat Selimoğlu’nun Eserleri” Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: Eksik Parça Yayınları

17.15 – 18.15
Söyleşi: “Çerkeslerin Coğrafyamızdaki 155 Senelik Tanıklıkları” Konuşmacılar: Elbruz Aksoy, Erol Köroğlu
Düzenleyen: İletişim Yayınları

18.30 – 19.30
Panel: “Çeviri Yoluyla Komşuyu Tanımak”
Konuşmacılar: Maria Sakalli, Börte Sagaster, C. Hakkı Zariç, Neşe Yaşın, Tamer Öncül, Emel Kaya, Ümit İnatçı, Jenan Selçuk, Tuğçe Tekhanlı
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası-Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği

10 Kasım 2018 Cumartesi

Heybeliada Salonu

13.30 – 14.30

Söyleşi: “Atatürk Olmak” Konuşmacı: Aytül Akal Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları *6 Yaş ve üzeri

14.45 – 15.45
Söyleşi: “Yaşar Kemal’li Anılar” Konuşmacı: Arif Keskiner Düzenleyen: Literatür

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Niyet et Olsun” Konuşmacı: Meltem Güner Düzenleyen: Destek Yayınları

17.15 – 18.15

Söyleşi: “Flört Şiddeti ve İpuçları / Şiddetsiz İlişkileri Konuşalım*” Konuşmacı: Psikolog Damla Gürkan
Düzenleyen: Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
*Etkinlik 13-23 yaş arasındaki gençlere yöneliktir.

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

10 Kasım 2018 Cumartesi

Kınalıada Salonu

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Sanatın Gölgedeki Kadınlarını Konuşuyoruz – Tarihi Erkekler Yazarsa” Konuşmacılar: Özlem Belkıs, Duygu Kankaytsın
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Sufi Öğretisi ve Pozitif Düşünce” Konuşmacı: Hakan Mengüç
Düzenleyen: Destek Yayınları

17.15 – 18.15
Söyleşi: “Kir Teorisi ve Günümüzde Edebiyat” Konuşmacı: B. Sadık Albayrak
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

18.30 – 19.30
Şiir Dinleti: “Şiirin Kapıları…”
Yöneten: Hilal Karahan
Katılımcılar: Gökhan Cengizhan, Kevser Atay, Metin Turan, Dilruba Nuray Erenler, Hilal Karahan, Ömer Öneren, Muhsine Arda, Mehmet Gözen
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

10 Kasım 2018 Cumartesi

Kalamış Salonu/12. Hol

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Sanatın Gücü” Konuşmacı: Nebil Özgentürk Düzenleyen: Karakarga Yayınları

14.45 – 15.45
Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri” Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen: Alfa Yayınları

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Harf Devrimi 90 Yaşında”
Yöneten: Sevgi Özel
Konuşmacılar: İlhan Gülek, Ertuğrul Özüaydın Düzenleyen: Dil Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

17.15 – 18.15
Söyleşi: “Mucize Bilinçaltını Yönet” Konuşmacı: Adil Maviş
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

18.30 – 19.30
Söyleşi: “Düşünce, Kültür ve Dergicilik Tarihimizde Unutulmayan Bir Dergi: Oku” Yöneten: Mehmet Nuri Yardım
Konuşmacılar: Mehmet Doğru, Talip Arışahin, Hasan Basri Bilgin
Düzenleyen: Damla Yayınevi

11 Kasım 2018 Pazar

Karadeniz Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Akıl, Aşk ve Ötesi” Konuşmacı: Ahmet Turgut Düzenleyen: Kapı Yayınları

15.45 – 16.45
Panel: “Almanya ve Türkiye’de Çizgi Roman Üreticiliği ve Yayıncılığı” Yöneten: Emre Yavuz
Konuşmacılar: Reinhard Kleist, Kutlukan Perker
Düzenleyen: Goethe-Institut Istanbul

17.00 – 18.00

Söyleşi: “Arkadaşım Selim”
Konuşmacılar: Selim İleri, Türkan Şoray, Faruk Şüyün Düzenleyen: TÜYAP – Everest Yayınları

18.15 – 19.15
Panel: “O Dağlarda, O Rüzgârda Sabahattin Ali” Yöneten: Hikmet Altınkaynak
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Emin Karaca Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

11 Kasım 2018 Pazar

Interexpo Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Kral Kaybederse…” Konuşmacı: Gülseren Buğdaycıoğlu Düzenleyen: Remzi Kitabevi

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13.15 – 14.15
Söyleşi: “İlişki İçinde İnsan ve Davranışı” Konuşmacılar: Doğan Cüceloğlu, Polat Doğru Düzenleyen: Remzi Kitabevi

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Kendinize Hiç Mektup Yazdınız mı?” Konuşmacı: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Doğan Kitap

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Din ve Felsefe – İnanç ve Düşünce Arasında” Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Post-truth Çağda Yaşam, Özgürlük ve Demokrasi” Konuşmacılar: Onur Yıldız, Ahmet Murat Aytaç, Deniz Özçetin Düzenleyen: Ayrıntı Dergi

11 Kasım 2018 Pazar

Marmara Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Yeniden Başlamanın Gizemli Gücü” Konuşmacı: Nuray Sayarı
Düzenleyen: Destek Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Hayata Açılan Bir Pencere: Metin Erksan Sineması” Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: İletişim Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Yalnız Kadın Yoktur Mutsuz Kadın Vardır” Konuşmacı: Nilgün Bodur
Düzenleyen: Destek Yayınları

18.15 – 19.15
Söyleşi: “Kadim Doğu Uygarlığı ve Çin” Konuşmacı: Coşkun Faik Kavala Düzenleyen: Doğu Kitabevi

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

11 Kasım 2018 Pazar

Büyükada Salonu

13.15 – 14.15
Şiir Dinleti: “Otların Uğultusu Altında” Konuşmacı: Şükrü Erbaş
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Edebiyatta Yenilik Arayışları, Deneysel Edebiyat ve Ötesi” Konuşmacı: Murat Gülsoy
Düzenleyen: Can Yayınları

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Aras Yayıncılık 25 Yaşında… Bir Açık Pencere” Yöneten: Lora Sarı
Konuşmacılar: Behçet Çelik, Karin Karakaşlı Düzenleyen: Aras Yayınları

17.15 – 18.15
Söyleşi: “Suad Derviş Edebiyatı ve Mirası” Yöneten: Serdar Soydan
Konuşmacı: Çimen Günay Erkol Düzenleyen: İthaki Yayınları

18.30 – 19.30
Söyleşi: “İçeriden Sızan Sözcükler”
Konuşmacılar: Ayşegül Tözeren, C. Hakkı Zariç, Mehveş Evin Düzenleyen: Manos Kitap

11 Kasım 2018 Pazar

Heybeliada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Türk Klasiklerine Bakış”
Konuşmacılar: Sevgin Özer, Zeynep Arıkan, Ayşegül Pomakoğlu, Fatma Akman, Özcan Kaya, Hülya Bulut
Düzenleyen: Beyaz Balina

13.15 – 14.15

Söyleşi: “Engeli En Bol Yayıncılığımız: Çocuk ve Gençlik Kitapları” Konuşmacı: Mine Soysal
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Tarih Bilinci Bugünümüzü Nasıl Etkiliyor?” Konuşmacı: Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Travmatize Toplum ve Travmaları” Konuşmacılar: Ahmet Balad Coşkun, Ercan Kesal Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Kurmacadan Kurama Kadın Yazını” Konuşmacı: Nil Sakman
Düzenleyen: İthaki Yayınları

11 Kasım 2018 Pazar

Kınalıada Salonu

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Solda Sözlü Tarih Çalışmaları ve Anılar”
Yöneten: Emir Ali Türkmen
Konuşmacılar: Esra Koç, Cahit Akçam, Yücel Demirer, Seyfi Öngider Düzenleyen: Dipnot Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Aşk Mektupları”
Konuşmacılar: Seval Şahin, Tevfika İkiz, Ayça Gürdal Küey Düzenleyen: Bağlam Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Oluşumu ve İşleyişi ile Evren” Yöneten: Ferhat Sarı
Konuşmacılar: Kerem Cankoçak, Murat Havzalı Düzenleyen: Ginko Bilim

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Türkiye’de Aile İçi Cinsel İstismar” Konuşmacı: Büşra Sanay
Düzenleyen: Doğan Kitap

18.15 – 19.15
Ödül Tören: “Tekin Sönmez Edebiyat Ödülleri Töreni” Düzenleyen: Nis Media

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

11 Kasım 2018 Pazar

Kalamış Salonu/12. Hol

 

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Arife Kalender Yapıtlarında Kadın Motifleri”
Yöneten: Nihat Özdal
Konuşmacılar: Betül Dünder, Emel İrtem, Nalan Çelik, Arife Kalender Düzenleyen: Hayal Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Bunamak Önlenebilir mi?” Konuşmacı: Kaynak Selekler Düzenleyen: Alfa Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Buraya Nasıl Geldik?” Konuşmacı: Mehveş Evin Düzenleyen: Karakarga Yayınları

18.15 – 19.15
Söyleşi: “Velayetten Siyasete Şeyh Bedrettin” Konuşmacı: Ahmet Güner Sayar
Düzenleyen: Ötüken Yayınevi

11 Kasım 2018 Pazar

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

13.15 – 14.15

Atölye: “Karikatür Okuma Atölyesi” Katılımcı: Hicabi Demirci Düzenleyen: Desen Yayınları
*8 Yaş ve üzeri

14.30 – 15.30

Söyleşi: “Bir Çocuk Kitabını Sınıfta Kullanmak: İyi ki Varsın Tilki Toni” Konuşmacı: Hafize Çınar Güner
Düzenleyen: Kelime Yayınları

12 Kasım 2018 Pazartesi

Karadeniz Salonu

11.00 – 11.45

Söyleşi: “Hayal Et! Gerçekleşsin” Konuşmacı: Dilek Yardımcı Düzenleyen: Tudem Yayınları *10 Yaş ve üzeri

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13.15 – 14.15

Panel: “Çocuk Edebiyatı Var mıdır? Her Çocuk Kitabı Edebiyat mıdır?” Yöneten: Nihal Ünver
Konuşmacılar: Levent Turhan Gümüş, Yaşar Miraç
Düzenleyen: Dinozor Çocuk

14.30 – 15.30

Söyleşi: “Özgür Abiyle Drama ve Kitap Atölyesi” Konuşmacı: Özgür Özgülgün
Düzenleyen: Büyülü Fener

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Geçişte Sancılı Bölge Ortadoğu” Konuşmacılar: Nurettin Taşkesen, Hasan Basri Bilgin, Zafer Bilgin Düzenleyen: Damla Yayınevi

12 Kasım 2018 Pazartesi

Heybeliada Salonu

13.00 – 14.15
Panel: “Türk Edebiyatı’nın ve Türkçe’nin Geleceği Var mı?”
Yöneten: Tekin Sönmez
Konuşmacılar: Ceyhun Balcı, Beyazıt Kahraman, Arife Kalender, Seyyit Nezir, Berrin Taş, Ali Şimşek, Banu Emine Yeğin
Düzenleyen: Akedemiska Litteraturföreningen ve NIS Media

14.30 – 15.45
Söyleşi: “Türk Basınının Üvey Evladı: Kültür Sanat Gazeteciliği” Konuşmacılar: Seçkin Selvi, Nemika Tuğcu, Ragıp Ertuğrul, Ceren Çıplak Düzenleyen: Kültür Sanat Gazetecileri ve Dostları Platformu

16.00 – 17.00
Şiir Dinleti: “Ruhi Su”
Düzenleyen: Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği

12 Kasım 2018 Pazartesi
Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

10.30 – 12.00

Yaratıcı Yazı: “Dondurma Yok Mu?” Yürütücü: Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

14.00 – 15.00

Atölye: “Kar Benek Kara Benek” Yürütücü: Şiirsel Taş
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

13 Kasım 2018 Salı

Marmara Salonu

13.00 – 14.30
İllüstratör-Yayıncı Buluşması
Düzenleyen: TÜYAP – Türkiye Yayıncılar Birliği

13 Kasım 2018 Salı

Karadeniz Salonu

10.15 – 10.45

Söyleşi: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz” Düzenleyen: Timaş Çocuk

11.00 – 12.00

Söyleşi: “Bir Şeyler Yazmam Gerek” Konuşmacı: Elif Yonat Toğay Düzenleyen: Tudem Yayınları
*7 Yaş ve üzeri

12.15 – 13.00

Söyleşi: “İnsanlar, Hayvanlar ve \\” Konuşmacı: Füsun Çetinel Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

13.15 – 14.15

Söyleşi: “Spor Gezginlerinin İzinde Bambaşka Bir Kaçış Oyunu” Konuşmacı: Alper Akal
Düzenleyen: Tudem Yayınları
*9 Yaş ve üzeri

15.45 – 16.45

Söyleşi: “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya Düzenleyen: Pegem Akademi

17.00 – 18.00

Söyleşi: “Hayal Kurma Teknikleri ve Liderlik” Konuşmacı: Yiğit Recep Efe
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13 Kasım 2018 Salı

Büyükada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Edebiyatımızdan Portreler”
Konuşmacılar: Zeynep Aliye, Hikmet Altınkaynak, Adil İzci, Yüksel Pazarkaya, Ayşe Kulin Düzenleyen: BESAM

13.15 – 14.15
Panel: “Edebiyat Dergiciliği”
Yöneten: Kevser Atay
Konuşmacılar: Turgay Fişekçi, Metin Cengiz, Gökhan Cengizhan, Yavuz Özdem Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Önce Kadınlar ve Çocuklar”
Konuşmacılar: Tülin Tankut, Sevda Karaca, Sevim Korkmaz Dinç Düzenleyen: Kadın Yazarlar Derneği

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Alevilik Tarihi” Konuşmacı: Haydar Kaya Düzenleyen: Kalender Yayınevi

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Aşk Sarmalında Kendin Olmak” Konuşmacı: Haydar Ersöz
Düzenleyen: LA Kitap

13 Kasım 2018 Salı

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

10.30 – 11.30

Söyleşi-Atölye: “Gizli Kapı”
Yürütücü: Burcu Ünsal
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

13.00 – 13.45

Okuma Atölyesi: “Kalemler, Yazar: Yaşar Kemal” Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
*10-11Yaş

14.00 – 14.50

Atölye: “Bidigago”
Yürütücü: Eda Albayrak
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

14 Kasım 2018 Çarşamba

Karadeniz Salonu

11.00 – 12.00

Söyleşi: “Düz Çizgi Dedektifleri İş Başında!” Konuşmacı: İrem Uşar
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

13.15 – 14.15

Söyleşi: “Çocuklar için Felsefe Atölyesi” Katılımcı: Özge Özdemir
Düzenleyen: Redhouse Kidz

14.30 – 15.30

Söyleşi: “Küçük Arkeologlar İşbaşında” Konuşmacı: Betül Avunç
Düzenleyen: Tudem Yayınları
*8 Yaş ve üzeri

15.45 – 16.45

Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı Neden Önemli?” Konuşmacı: E. Murat Yığcı
Düzenleyen: Caretta Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Demirtaş Ceyhun’da Edebiyat ve Hakikat” Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Mecit Ünal, Seyyit Nezir, Ünal Karahasan Düzenleyen: Sis Çanı-Broy Yayınevi

14 Kasım 2018 Çarşamba

Büyükada Salonu

11.00 – 11.45

Söyleşi: “Canavarlar Gece Gelir” Düzenleyen: Timaş Çocuk

12.15 – 13.15
Söyleşi: “Teknoloji Çağında Çocuk Edebiyatı” Konuşmacılar: Nehir Aydın Gökduman, Necati Akbaba Düzenleyen: Damla Yayınevi

13.30 – 14.30
Panel: “Türkiye’de Tefrika Romancılık” Yöneten: Mehmet Nuri Yardım Konuşmacılar: Üstün İnanç, Gürbüz Azak Düzenleyen: Damla Yayınevi

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

14.45 – 15.45
Söyleşi: “İslam’dan Deizme, Deizmden Ateizme Türkiye” Yöneten: Okan Gökay Emgengil
Konuşmacılar: Tunay Bayrak, Cazim Gürbüz
Düzenleyen: Berfin Yayınları

17.15 – 18.15
Panel: “85 YIL: VARLIK”
Yöneten: Hali İbrahim Özcan
Konuşmacılar: Filiz Nayır Deniztekin, Metin Turan, Mehmet Erte Düzenleyen: PEN

14 Kasım 2018 Çarşamba

Heybeliada Salonu

12.15 – 13.15
Söyleşi: “Nil ile Fırat Efsanesi Yahudilik ve Siyonizm Tarihi” Konuşmacılar: Fazıl Agiş, Aydın Altay
Düzenleyen: Kalender Yayınevi

13.30 – 14.30
Söyleşi: “Savaş ve Edebiyat – Yazar Ne Yapmalı” Konuşmacı: Ümit Yaşar Işıkhan
Düzenleyen: Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği

14.45 – 15.45
Söyleşi: “İrfan Yalçın ve Hüzünlü Buluşmalar”
Konuşmacılar: Turgut Çeviker, Şenay Özçelik Koca, Turgut Çeviker Düzenleyen: H2O Kitap

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Keskin Dikkat, Güçlü Hafıza” Konuşmacı: Cihangir Defterdar Düzenleyen: Yediveren Yayınları

14 Kasım 2018 Çarşamba

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

10.30 – 11.00

Yaratıcı Okuma: “Zuzu Çöplükte” Yürütücü: Görkem Kantar Arsoy Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13.00 – 13.45

Atölye: “Dedektiflik Atölyesi” Yöneten: Aşkın Güngör Düzenleyen: Tudem Yayınları *9 Yaş ve üzeri

14.00 – 15.30

Yaratıcı Yazı: “Çiko’nun Seçimi”
Yürütücü: Füsun Çetinel
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

15.45 – 16.45

Atölye: “Çocuk Gelişimi ve Çocuk Yogası” Yöneten: Başak Bodur
Düzenleyen: Okuyan Us Yayınevi

15 Kasım 2018 Perşembe

Karadeniz Salonu

11.00 – 12.00

Söyleşi: “Uçan Kız Volante ile Çok renkli Bir Havaalanı Macerası” Konuşmacı: Karin Karakaşlı
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15 – 13.00

Söyleşi: “Kim Süper Olmak İster?” Konuşmacı: Aytül Akal Düzenleyen: Tudem Yayınları
*8 Yaş ve üzeri

13.15 – 14.15

Atölye: “Çizmeyi Bilseydim” Konuşmacı: Simla Sunay Düzenleyen: Redhouse Kidz

14.30 – 15.30

Söyleşi: “Doğasever Kitapların Doğaya Etkisi” Konuşmacı: Banu Bozdemir
Düzenleyen: Kelime Yayınları
*6-10 Yaş

17.00 -18.00
Söyleşi: “Cemal Süreya Şiirinde İmge ve Hakikat”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Zühal Tekkanat, Seyyit Nezir, Yelda Karataş, Hüseyin Alemdar Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

15 Kasım 2018 Perşembe

Marmara Salonu

11.00 – 12.00

Söyleşi: “Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin” Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: Tudem Yayınları
*9 Yaş ve üzeri

12.15 – 13.00

Söyleşi: “Bir Müsaade Sınavım Var” Konuşmacı: Faruk Öndağ Düzenleyen: Timaş Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Dinler Tarihinin Başkenti Kudüs” Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “İçindeki Gücü Fark et Yapabilirsin” Konuşmacı: Tuluhan Tekelioğlu
Düzenleyen: Destek Yayınları

17.00 -1 8.00
Söyleşi: “Gerçekçi Ol, İmkansızı İste!” İsyan, Devrim, Ayaklanma Yılı 68 Hareketi Üzerine Konuşmacılar: Burcu Yılmaz, Çetin Desde
Düzenleyen: Dönüşüm Yayınları

15 Kasım 2018 Perşembe

Büyükada Salonu

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Türk Edebiyatında Deneme Türünün Yeri” Konuşmacılar: Murat Başaran, Elif Sönmezışık, Sencer Olgun Düzenleyen: Damla Yayınevi

15.45 – 16.45
Panel: “Adnan Özyalçıner 85 Yaşında” Yöneten: C. Hakkı Zariç
Konuşmacılar: Nalan Çelik, Tahir Şilkan Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Akdeniz Edebiyatında Metin Demirtaş” Konuşmacılar: Ali Ekber Ataş, Öner Yağcı, Sadık Aslankara Düzenleyen: BESAM

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

15 Kasım 2018 Perşembe

Kınalıada Salonu

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Dijital Oyun Kültürünün Yaygınlığı Çocuk-Kitap İlişkisine Engel mi?” Konuşmacı: Bilsen Başaran
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

14.30 – 15.30
Panel: “Türk Edebiyatı’nda Çeviri Konusu Nedir ve Türkçe’nin Geleceği Var mı?”
Yöneten: Tekin Sönmez
Konuşmacılar: Cem Bayındır, Nazmi Bayrı, Burak Erdemir, Hasan Kantarcı, Sıla Okur, Tahsin Şimşek, Serdar Yegül
Düzenleyen: Akedemiska Litteraturföreningen ve NİS Media

15.45 – 16.45
Panel: “Dünyanın Yeni Küresel Düzeni: Ortadoğu” Konuşmacılar: Kürşad Berkkan, Koray Kamacı Düzenleyen: Yediveren Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “O Diyar’dan Bu Zamana Öyküler” Konuşmacı: Muharrem Erbey
Düzenleyen: H2O Kitap

15 Kasım 2018 Perşembe

Kalamış Salonu/12. Hol

10.30 – 11.15

Tasarım – Atölye: “Rakamlar ve Hayvanlar” Yürütücü: Murat Celep
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

14.00 – 15.00

Yaratıcı Yazı: “Kayıp Şehir Ülkesinde” Yürütücü: Ege Erim
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

15 Kasım 2018 Perşembe

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

11.00 – 11.45

Okuma Atölyesi: “Ayıların Meşhur Sicilya Baskını, Yazar: Dino Buzzati” Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
*11-12 Yaş

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13.00 – 13.45

Okuma Atölyesi: “Türk Yazınından Seçilmiş Çocuklar için Şiirler – Derleyen: Memet Fuat” Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
*12-13 Yaş

16 Kasım 2018 Cuma

Karadeniz Salonu

11.00 – 12.00

Söyleşi: “Bir Kedi Her şeyi Nasıl Yanlış Anlayabilir?” Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15 – 13.00

Söyleşi: “Hayallerine Sahip Çık” Konuşmacı: Koray Avcı Çakman Düzenleyen: Tudem Yayınları *9 Yaş ve üzeri

13.15 – 14.15

Söyleşi: “Bir Masal Olsam…” Konuşmacı: Çiğdem Gündeş Düzenleyen: Tudem Yayınları * 7 Yaş ve üzeri

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Da Vinci Şifresini 40’mızda Çözmeye Çalışıyoruz” Konuşmacı: Nalan Miri Sözeri
Düzenleyen: Mona Kitap

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Tarihten Romana Romandan Tarihe” Konuşmacılar: Feridun Andaç, Namık Doymuş Düzenleyen: Eksik Parça Yayınları

18.15 – 19.00
Söyleşi: “Köy Enstitülerini Yeniden Anlatmak”
Konuşmacılar: Kemal Kocabaş, Alper Akçam, Cengiz Özkarabekir Düzenleyen: Yeni Kuşak Köy Enstitüleri

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

16 Kasım 2018 Cuma

Interexpo Salonu

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Bar Psikoloğu – Psiko Gösteri” Konuşmacı: Ferhat Aydın
Düzenleyen: Okuyan Us Yayınevi

16 Kasım 2018 Cuma

Marmara Salonu

11.00 – 12.00
Söyleşi: “Edebiyat Çocuklara Koşar” Konuşmacılar: Esra Alkan, Esat Korkmaz Düzenleyen: Varlık Dergisi

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Hayatı Edebiyatla Koşmak” Konuşmacı: Hilmi Yavuz
Düzenleyen: Timaş Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Yakın Tarih Romanlarla Anlatılıyor” Konuşmacılar: Üstün İnanç, Nurettin Taşkesen, Harun Çolak Düzenleyen: Damla Yayınevi

18.15 – 19.00
Söyleşi: “Hayatın Gerçeği” Konuşmacı: Faruk Dilaver Düzenleyen: Emre Bilişim

16 Kasım 2018 Cuma

Büyükada Salonu

13.00 – 14.00
Söyleşi: “İkinci Dilde Yazmak” Konuşmacı: Yüksel Pazarkaya Düzenleyen: TÜYAP

14.15 – 15.15
Söyleşi: “Osmanlı’dan Kalan Sancılar ve Teşkilat-ı Mahsusa Yapılanması” Konuşmacı: Mehmet Işık
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

15.30 – 16.30
Söyleşi: “Türkiye’nin Geleceği” Konuşmacı: Onur Öymen Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45 – 17.45
Söyleşi: “Alternatif Türlerin Yükselişi”
Yöneten: Koray Sarıdoğan
Konuşmacılar: Galip Dursun, Şeniz Baş, Nazlı Berivan Ak, Yankı Enki Düzenleyen: TÜYAP – Yazım Kılavuzu – KalemKahveKlavye

18.00 – 19.00
Söyleşi: “Tahir Elçi’nin Hikayesi”
Konuşmacılar: Sezgin Tanrıkulu, Eren Keskin, Şanar Yurdatapan, Cihan Aydın Düzenleyen: H2O Kitap

16 Kasım 2018 Cuma

Kınalıada Salonu

13.00 – 14.00
Söyleşi: “Bir Yazarın Bütün Eserlerinin Yayıma Hazırlanma Süreci” Konuşmacılar: Feridun Andaç, Pelin Özer
Düzenleyen: Eksik Parça Yayınları

15.30 – 16.30
Tören: “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Töreni” Düzenleyen: Attila İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı

16.45 – 17.45
Söyleşi: “Göçün ve Emeğin Edebiyatı”
Yöneten: Kübra Yeter
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Ercüment Akdeniz Düzenleyen: Kor Kitap-Manos Kitap

18.00 – 19.00
Söyleşi: “Hayat Evde Başlar” Konuşmacı: Gözde Erdoğan Düzenleyen: Destek Yayınları

16 Kasım 2018 Cuma

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

10.30 – 11.15

Atölye: “Pibalu Gezegeni’ne Yolculuk” Yürütücü: Emre Şimşek
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

11.30 – 12.30

Atölye: “İda ve Mila Ressam Kedi Üzüm Kitabıyla Okuma ve Taş Boyama Atölyesi” Katılımcılar: Hafize Çınar Güner, Müjde Başkale
Düzenleyen: Dinozor Çocuk

14.15 – 15.00

Atölye: “Ayı Masalı”
Yürütücü: Hafize Çınar Güner
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

16 Kasım 2018 Cuma

12. Hol Etkinlik Alanı

13.00 – 14.00
Söyleşi: “Sosyal Medyanın Okuma Üzerine Etkisi”
Konuşmacılar: Asena Özoral, Kübra Yanıktepe, Sena Nur Işık, Eren Nadir Akşamoğlu, Gizem Olcay Düzenleyen: TÜYAP

17 Kasım 2018 Cumartesi

Karadeniz Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Kendini Keşfediş Aracı Edebiyat Olabilir mi?” Konuşmacı: Ayça Aytaç
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

13.15 – 14.15
Söyleşi: “1968 Hareketinin 50. Yılı” Konuşmacılar: Peter Schneider, Oya Baydar Düzenleyen: Goethe-Institut Istanbul

14.30 – 15.45
Söyleşi: “Server Bedii ve Cingöz Recai Kitapları”
Konuşmacılar: Erol Üyepazarcı, Seval Şahin, Didem Ardalı Büyükarman, Banu Öztürk Düzenleyen: Ötüken Yayınevi

16.00 – 17.00
Söyleşi: “Kimsesizler Cumhuriyeti” Konuşmacı: İsmail Saymaz Düzenleyen: İletişim Yayınları

17.15 – 19.15

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni

Panel: “ÇağdaşŞiirinYarımAsrı:1968-2018”
Yöneten: Handan İnci
Konuşmacılar: Baki Asiltürk, Mehmet C. Doğan, Orhan Kahyaoğlu, Yalçın Armağan Düzenleyen: Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – TÜYAP

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

17 Kasım 2018 Cumartesi

Interexpo Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Gerçek Tıbbın 10 Şifresi” Konuşmacı: Canan Karatay Düzenleyen: Hayy Kitap

13.15 – 14.15
Söyleşi: “AŞK Dünyanın En Güzel Masalıydı” Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Öğretmenim Bir Bakar mısın? Konuşmacı: Doğan Cüceloğlu Düzenleyen: Final Kültür

18.15 – 19.15
Söyleşi: “Abdülhamit’in Kurtlarla Dansı” Konuşmacı: Mustafa Armağan Düzenleyen: Albayrak Grup

17 Kasım 2018 Cumartesi

Marmara Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “3. Dünya Savaşı Başladı mı?” Konuşmacı: Mete Yarar
Düzenleyen: Destek Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Bir Yazar, Bir Fotoğrafçı” Konuşmacılar: Ayşe Kulin, Lütfi Özgünaydın Düzenleyen: Everest Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “İnsan İnşasında Edebiyat” Konuşmacı: Bahadır Yenişehiroğlu Düzenleyen: Timaş Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “İslam’da Adalet Düzeni ve Günümüz” Konuşmacı: R. İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

18.15 – 19.15
Söyleşi: “Edebiyata Dair” Yöneten: Hüseyin Can Pala Konuşmacı: Elif Ertetik Yıldız Düzenleyen: Derleniş Yayınları

17 Kasım 2018 Cumartesi

Büyükada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Romanı Taklit Eden Hayat‘“ Konuşmacı: Tarık Tufan
Düzenleyen: Profil Kitap

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Hepimiz Bir Akıl Hastanesinde mi Yaşıyoruz Yoksa?” Konuşmacılar: Nermin Yıldırım, Deniz Yüce Başarır Düzenleyen: Hep Kitap

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Talan Çağının Dili Ve Edebiyatı” Konuşmacı: Latife Tekin
Düzenleyen: Can Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Değişim Sürecinde Türkiye” Konuşmacı: Mahfi Eğilmez Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.00 – 17.30
Söyleşi: “Türkiye’nin Büyük Dönüşümü”
Konuşmacılar: Ayşe Buğra, Osman Savaşkan, Mehmet Ertan Düzenleyen: İletişim Yayınları

17.45 – 18.45
Söyleşi: “Bebekler de Kitap Sever”
Yöneten: Nihal Ünver
Konuşmacılar: Fatma Nur Şaşmaz Olcay, Hafize Çınar Güner Düzenleyen: Dinozor Çocuk

17 Kasım 2018 Cumartesi

Heybeliada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “İçimden Geçen Yolda” Konuşmacı: Akgün Akova Düzenleyen: KaraKarga Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Kusursuz Cinayetler” Konuşmacı: Sevil Atasoy Düzenleyen: Doğan Kitap

14.30 – 15.45
Panel: “Sinemada Edebiyat, Edebiyatta Sinema” Konuşmacılar: Sevin Okyay, Halil Türkden, Neslihan Önderoğlu Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

16.00 – 17.00
Panel: “Güncel İnsan Hakları Sorunları” Yöneten: Gülseren Yoleri
Konuşmacılar: Akın Birdal, Burhan Sönmez Düzenleyen: A7 Kitap Yayıncılık

17.15 – 18.15
Panel: “Çocuk Edebiyatı”
Konuşmacılar: Sedat Sever, Selahattin Dilidüzgün Düzenleyen: Tudem Yayınları

18.30 – 19.30
Panel: “Hak Arama Özgürlüğü ve Hak İhlalleri” Yöneten: Yavuz Okçuoğlu
Konuşmacılar: Sezgin Tanrıkulu, Hanım Tosun Düzenleyen: SODEV – Sosyal Demokrasi Vakfı

17 Kasım 2018 Cumartesi

Kınalıada Salonu

13.15 – 14.15
Söyleşi: “20. Yüzyıl Başlarında Anadolu ve Trakya’daki Rum Yerleşimler” Konuşmacı: Ari Çokona
Düzenleyen: Literatür

14.30 – 15.30
Söyleşi: “İyi Aile Yoktur” Konuşmacı: Nihan Kaya Düzenleyen: İthaki Yayınları

17.00 – 18.00
Panel: “Dil Felsefesi ve Edebiyat” Yöneten: Gülay Şahin
Konuşmacılar: Mehmet Akkaya, Arif Arslan Düzenleyen: Belge Yayıncılık

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

18.15 – 19.15
Söyleşi: “Büyük Hayatlar… Suad Derviş, Celile Hanım, Afife Jale, Sabahattin Ali” Konuşmacı: Osman Balcıgil
Düzenleyen: Destek Yayınları

17 Kasım 2018 Cumartesi

Kalamış Salonu/12. Hol

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Eyvallah Sohbetleri” Konuşmacı: Hikmet Anıl Öztekin Düzenleyen: Hayy Kitap

13.15 – 14.15
Panel: “Grafik Romanın Yükselişi ve Bir Ormandan Çıkış Hikayesi” Konuşmacılar: Kokut Öztekin, Erdal Küçükyakın, Yiğit Değer Bengi, Ümit Kireççi Düzenleyen: Desen Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın” Konuşmacı: Nasuh Mahruki Düzenleyen: Alfa Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Kadın Yazısı”
Yöneten: Ayşen Şahin Aksakal Konuşmacılar: Esra Kahraman, Onur Bütün Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Aşk Giderken Hatırlatır” Konuşmacı: Kemal Hamamcıoğlu Düzenleyen: Doğan Kitap

18 Kasım 2018 Pazar

Karadeniz Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Kendimizi Bulmak” Konuşmacı: Mareechi Asu Düzenleyen: Omega Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Bir Şehri Yaşamak, Konuşmak ve Yazmak” Konuşmacılar: Mıgırdiç Margosyan, Şeyhmus Diken Düzenleyen: Aras Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

14.15 – 15.30

Panel: “Selim İleri Edebiyatı II”
Yöneten: Metin Celâl
Konuşmacılar: Turhan Günay, Atilla Birkiye, Fatih Altuğ, Handan İnci Düzenleyen: TÜYAP – Everest Yayınları

15.45 – 17.00

Panel: “Selim İleri ve Sonraki Kuşaklar”
Yöneten: Eray Ak
Konuşmacılar: Jale Sancak, Sibel Oral, Onur Caymaz, Burcu Aktaş Düzenleyen: TÜYAP – Everest Yayınları

17.15 – 18.15
Söyleşi: “Sen Yanımda Ol Yeter” Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya Düzenleyen: Yediveren Yayınları

18 Kasım 2018 Pazar

Interexpo Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “İnsanın Manevi Ayarları” Konuşmacı: Sinan Canan Düzenleyen: Tuti Kitap

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Gün Bu Gündür” Konuşmacı: Banu Avar Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.45 – 16.45
Söyleşi: “Bağırmayan Anneler” Konuşmacı: Hatice Kübra Tongar Düzenleyen: Hayy Kitap

17.00 – 18.00
Söyleşi: “İnsan ve Maneviyat” Konuşmacı: Dilaver Selvi Düzenleyen: Pozitif Pazarlama
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

18 Kasım 2018 Pazar

Marmara Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Çocuk Kitapları ve Daha Fazlası” Konuşmacı: Defne Ongun Müminoğlu Düzenleyen: Artemis Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Osmanlı’yı Anlamak” Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Kinyas ve Kayra 18 Yaşında” Konuşmacılar: Hakan Günday, Emre Orhun Düzenleyen: Doğan Kitap

15.45 – 16.45
Anma: “25 Yıllık Ağıt”
Konuşmacılar: Zeynep Altıok, Eren Aysan, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Ataol Behramoğlu Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Kahraman Hainler” Konuşmacı: Nedim Şener Düzenleyen: Destek Yayınları

18 Kasım 2018 Pazar

Büyükada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Yazmaya Devam Et”
Konuşmacılar: Ercüment Cengiz, Asuman Kafaoğlu Düzenleyen: Everest Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Türkiye Yeniden Casuslar Arenasına Dönerken Meraklısı için Casuslar Kitabı” Konuşmacı: Murat Yetkin
Düzenleyen: Doğan Kitap

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Bir Fikirden Bir Romana: “Sıradan Bir Gün” Nasıl Doğdu?” Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

15.45 – 16.45
Söyleşi: “İstanbul’un Fethi ve Fatih” Konuşmacılar: Ahmet Anapalı, Türker Akıncı Düzenleyen: Profil Kitap

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Edebiyatın Kuşattığı Müzik”
Konuşmacılar: Vural Yıldırım, Tarkan Koç Ali Pınar, Seyit Yöre, Nihan Atalay Düzenleyen: Bağlam Yayınları

18 Kasım 2018 Pazar

Heybeliada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma Nasıl Ortadan Kaldırılır?” Konuşmacı: Hüseyin Hakkı Kahveci
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Abisi Olmak Halkının: Ahmed Arif” Konuşmacı: Şeyhmus Diken
Düzenleyen: İletişim Yayınları

15.45 – 16.45
Söyleşi: “1917…”
Konuşmacılar: Y. Doğan Çetinkaya, Foti Benlisoy, Ali Yalçın Göymen Düzenleyen: Habitus Kitap

18 Kasım 2018 Pazar

Kınalıada Salonu

12.00 – 13.00
Söyleşi: “Lenin’i Yeniden Keşfetmek” Konuşmacılar: Masis Kürkçügil, Tayfun Mater Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Gerçek ve Hayal Arasında Edebiyat” Konuşmacı: Ali Ural
Düzenleyen: Şule Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Shaun Tan’ın İzinde Herkes için Şifâhen Masallar” Konuşmacı: Beyza Akyüz
Düzenleyen: Desen Yayınları

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

15.45 – 16.45
Panel: “Krizin Anatomisi”
Konuşmacı: Murat Birdal, Bahadır Özgür Düzenleyen: Kor Kitap

18 Kasım 2018 Pazar

Kalamış Salonu/12. Hol

13.15 – 14.15
Söyleşi: “Hayat ve Kurmacanın Kesiştiği Yer: Ufkun Öte Yanı” Konuşmacı: İrem Uzunhasanoğlu
Düzenleyen: İthaki Yayınları

14.30 – 15.30
Söyleşi: “Gelecek Nesil Bilim ve Mühendislik Uygulamalarının İzinde 21. Yüzyılın Yaratıcı Öğretmenleri”
Konuşmacılar: Serkan Aytaç, Emre Bayrak
Düzenleyen: Beyaz Balina

15.45 – 16.45
Panel: “Sömürgecilik Bir Sistemdir J. P. Sartre ve Aydınların Anayurdu” Yöneten: Faris Kuseyri
Konuşmacılar: Mahir Ergun, Deniz Zarakolu
Düzenleyen: Belge Yayınları

17.00 – 18.00
Söyleşi: “Evrim Neden Önemlidir?” Konuşmacı: Çağrı Mert Bakırcı Düzenleyen: Ginko Bilim

18 Kasım 2018 Pazar

Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol

13.15 – 14.15

Atölye: “Origami Atölyesi” Yöneten: Nazan Tacer Düzenleyen: Tudem Yayınları *7 Yaş ve üzeri
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

*Onur Yazarı Selim İleri Etkinlikleri

Reklam
Yavuz Rençberler
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.