9. Malatya Film Festivali onur ödülleri verildi

17.11.2019
A+
A-

9’uncusu bu yıl düzenlenen Malatya Film Festivali’nde onur ödülleri sahiplerini buldu. Onur ödülleri Selçuk Yöntem ve Meral Çetinkaya’ya açılış töreninde takdim edildi.

9. Malatya Film Festivali onur ödülleri sahiplerine verildi. 9. Malatya Film Festivali açılış töreninde onur ödülleri de sahiplerini buldu. Selçuk Yöntem ve Meral Çetinkaya’ya ödülleri takdim edildi. 

Malatya Uluslararası Film Festivali’nin bu yıl 9’uncusu düzenleniyor. 15 Kasım’da açılışı yapılan 9. Malatya Film Festivali 19 Kasım’a dek sürecek.

Festival, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesinin destekleriyle düzenleniyor. Kongre ve Kültür Merkezi’ düzenlenen törenle başlayan festivalin açılış konuşmasını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptı. 

Açılış konuşmalarının ardından bu yıl Onur Ödülü’ne layık görülen Selçuk Yöntem ve Meral Çetinkaya’ya ödülleri takdim edildi. Festivalde daha sonra bu yıl Emek Ödülleri’ne layık görülen Serkan Bircan, Ayşe Akıllıoğlu ve Ümit Acar’a ödülleri protokol üyelerince verildi.

9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Uzun Metraj Film Jüri Başkanlığını yönetmen Derviş Zaim yapacak. Kısa Metraj Film Jüri Başkanlığı’nda yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı olacak. Bu yıl festivalin teması Aslantepe’deki Kral Tarnuza Heykeli olarak belirlendi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki filmler:

Aidiyet (Burak Çevik)
Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız (Burcu Esenç, Cantekin Cantez)
Dilsiz (Murat Pay)
Kapan (Seyid Çolak)
Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir)
Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman)
Kovan (Eylem Kaftan)
Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer)
Omar ve Biz (Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er)
Sınırlar (Ece Cantürk)

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.