Yıldız Kenter vefat etti

Tiyatromuzun usta ismi Yıldız Kenter hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı akciğer hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Yıldız Kenter vefat etti. Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

91 yaşındaki Yıldız Kenter akciğer rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma alınmıştı. Bir süredir evinde tedavi gören Yıldız Kenter fenalaşınca dün hastaneye kaldırılmıştı. Nişantaşı’ndaki özel bir hastanede tedavi altında tutulan Yıldız Kenter akşam saatlerinde yaşadığı hastalığa yenik düştü.

Yıldız Kenter vefat haberi ile sanat dünyası derin bir yasa büründü. Tiyatroya verdiği büyük emeklerin yanında dizi ve sinema filmlerinde de rol alan Yıldız Kenter hayatını kaybetti.

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.