Aamir Khan Demirkazık Dağı’nda film çekecek

Aamir Khan Türkiye’ye geldi. Hindistan’da yarım kalan filmini Türkiye’de tamamlayacak olan ünlü oyuncu Niğde’deki Demirkazık Dağı’na gitti. Çekimler Demirkazık Dağı’nın yanı sıra İstanbul ve Adana’da yapılacak.

Aamir Khan Demirkazık Dağı’nda film çekecek. Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncusu Aamir Khan, film çekimi için Türkiye’ye geldi. Hindistan’da Covit-19 nedeniyle çekimleri yarım kalan filmini Türkiye’de tamamlayacak olan Khan, çekim için Demirkazık Dağı’na gitti.

Aamir Khan “Laal Singh Chaddha” adlı filminin bir bölümünü Niğde’deki Demirkazık Dağı’nda çekecek. Khan, filmin yapımcısı ve oyuncusu olarak Demirkazık Dağı için “Hindistan’daki dağlara benziyor. Film çekimi için çok uygun bir doğal plato burası.” dedi.

Aamir Khan’ın Türkiye’deki çekimlerini Kültür ve Turizm Bakanlığı destekliyor.

“Laal Singh Chaddha”, 1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması. Aamir Khan, filminin Türkiye’deki bölümlerini sadece Demirkazık Dağı’nda çekmeyecek. İstanbul ve Adana’da da set kuracak. Çekimlerin Ekim ayında başlayacağı, yaklaşık 300 kişilik bir ekiple 45 günlük bir de çekim planlandığı belirtiliyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.